KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Derince’de uyumlu meclis
Derince’de uyumlu meclis
Güncel
07 Kasım 2012 Çarşamba 11:50
  • 1173
  • 1

Derince’de uyumlu meclis

Derince Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısında ilk defa muhalefet ile iktidarın uyum içinde olması herkesi şaşırttı

Derince Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısı, belediye meclis salonunda gerçekleşti. Aziz Alemdar başkanlığında gerçekleşen mecliste, meclis üyeleri hazır bulundu. Muhalif ile iktidarın ilk defa konuşarak anlaştığı ve ortak karar verdiği mecliste pazar yerinin değiştirilmesi gündeme geldi. Öte yandan başkan Aziz Almedar, gündemde olan Paşasuyu ile ilgili bir değerlendirme yapmadı.


PAZARIN YERİ DEĞİŞECEK

Gündem yoklaması ile başlayan gündemde Derince Belediyesi`ne ait olan toplam 4 bin 670 metre kare olan 17 parselin satışı görüşüldü. Öte yandan Derince ilçesinde yer alan pazar alanının trafikte sorun yaşatması nedeniyle başka bir yere taşınması gündeme geldi. Bununla ilgili yapılan oylamada ise yine muhalif ile iktidar oy birliği ile karar verdi.


CADDESİ KAPATILACAK

Son olarak ise Kent Konseyi, Deniz Mahallesi İstasyon Caddesi`nin araç trafiğine kapatılması ve planlanan proje doğrultusunda değerlendirilmesi amacıyla meclise bir öneri sundu. Bu öneri yine muhalefet ve iktidarın oy birliği ile çevre ve imar komisyonuna havale edildi. Toplantı 4 Aralık saat 17.00`de tekrar toplanılmak üzere son buldu. 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ