KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Derinceli çocuklar tiyatroyu sevdi
Derinceli çocuklar tiyatroyu sevdi
Güncel
16 Aralık 2011 Cuma 17:49
  • 1402
  • 0

Derinceli çocuklar tiyatroyu sevdi

Derince Belediyesi ve ilçe mili eğitim müdürlüğünün birlikte sürdürdüğü ‘Tiyatro ve Sinema Oyunculuk Okulu’na ilgi gösteren öğrenciler Ekin Gündü’yü konuk etti

Derince Belediyesi`nin ilçe milli eğitim müdürlüğü ile birlikte kültür-sanat projeleri çerçevesinde başlattığı Tiyatro ve Sinema Oyunculuk Okulu`ndaki eğitimlerde üçüncü hafta geride kaldı. Zübeyde Hanım Kültür Merkezi`nde devam eden eğitimlerde ilçedeki ilköğretim okullarından yaklaşık 60 öğrenci ders görüyor. Tiyatro ve sinema oyuncusu, aynı zamanda tiyatro eğitmeni Zuhal Öztürk`ün ders verdiği oyunculuk okuluna bu hafta konuk oyuncu olarak tiyatro dünyasının sevilen ismi Ekin Gündü katıldı.

 

 

SAHNEYE ÇIKTILAR
Birçok tiyatro oyunu ve dizide yer alan genç oyuncu Ekin Gündü, yaşamından kesitler sunarak öğrencilere iyi bir tiyatro oyuncusu olmak için neler yapmaları gerektiği konusunda önerilerde bulundu. Tiyatro eğitmeni Zuhal Öztürk ise, öğrencilere tiyatroyla ilgili önemli bilgiler aktardı. Öztürk, diksiyon, fonetik, artükülasyon, temrin, yaratıcı drama ve korku temalı doğaçlamalar konusunda bilgi verdi. Öğrenciler ayrıca derste sahneye çıkarak, farklı tonlarla tekerleme okuyup, doğaçlama gösterisi yaptı.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ