KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
Derinceli öğrenciler tiyatro eğitimine başladı
Derinceli öğrenciler tiyatro eğitimine başladı
Güncel
02 Aralık 2011 Cuma 10:16
  • 1047
  • 0

Derinceli öğrenciler tiyatro eğitimine başladı

Derince Belediyesi’nin başlattığı Tiyatro ve Sinema Oyunculuk Okulu’nun ilk hafta konukları, tiyatro eğitmeni Zuhal Öztürk ve ünlü oyuncu Yıldırım Öcek oldu

Derince Belediyesi`nin yeni dönem kültür-sanat projeleri çerçevesinde Derince İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte hayata geçirdiği Tiyatro ve Sinema Oyunculuk Okulu, ilk çalışmasını Zübeyde Hanım Kültür Merkezi`nde yaptı. Tiyatro eğitmeni Zuhal Öztürk ile ünlü tiyatrocu Yıldırım Öcek`in yer aldığı ilk çalışmaya Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar ve Derince İlçe Mili Eğitim Şube Müdürü Paşa Yıldız da iştirak etti.
 

İLÇEDEN 60 ÖĞRENCİ
Derince`de eğitim veren Alparslan İlköğretim Okulu, Bekir Sıtkı Özer İlköğretim Okulu, Cumhuriyet İlköğretim Okulu, Çakabey İlköğretim Okulu, Çenesuyu İlköğretim Okulu, Dumlupınar İlköğretim Okulu, Fatih İlköğretim Okulu, Hikmet Uluğbay İlköğretim Okulu, İbni Sina İlköğretim Okulu, Necatibey İlköğretim Okulu, Nene Hatun İlköğretim Okulu, Pakmaya Abidin Pak İlköğretim Okulu, Sabancı Ortakları ve Çalışanları İlköğretim Okulu ve Yunus Emre İlköğretim Okulu`ndan yaklaşık 60 öğrencinin katıldığı Tiyatro ve Sinema Oyunculuk Okulu, bundan sonra her hafta çalışmalarına düzenli olarak devam edecek.
 

DİKKATLE DİNLEYİN
Açılışta öğrencilere yönelik bir konuşma yapan Başkan Alemdar, “Buralardan yetişip yarın sanatçı veya sanatseverler olacaksınız. Sizlerin imkanlarınız, geçmiş dönemlere göre çok daha iyi. Daha iyi şartlarda eğitim alıp, daha güzel okullarda okuyorsunuz. Bugün burada öğreneceğiniz şeyler 30-40 yıl sonra torunlarınıza anlatacağınız hikayeler olacak. Eğitimcileri dikkatle dinlemelisiniz” dedi. Öztürk ise yapılacak eğitimlerle hayal gücünün geliştirileceğini ve öğrencilerin farklı bir pencereden hayata bakacaklarını belirtti.
 

BÜYÜK BİR İMKAN
Avrupa Yakası adlı dizideki dergi patronu Sadettin Bey tiplemesiyle tanınan oyuncu Yıldırım Öcek, bu platformun yetenekleri sergilemek için iyi bir imkan olduğunu belirterek, öğrencilerin derslere özen göstermelerini istedi. Konuşmaların ardından başlayan Tiyatro ve Sinema Oyunculuk Okulu`nda yaklaşık 2 saatlik bir ders programı gerçekleşti. Uzman eğitmen Öztürk ve ünlü tiyatrocu Öcek`in aktardıklarını dikkatle dinleyen öğrenciler, doğaçlama yeteneklerini sergileme imkanı buldu.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ