KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Derinceliler Çenedağ’da buluştu
Derinceliler Çenedağ’da buluştu
Güncel
04 Eylül 2009 Cuma 12:39
  • 553
  • 0

Derinceliler Çenedağ’da buluştu

Derince Belediyesi tarafından Çenedağ Mahallesi’nde düzenlenen iftar yemeğinde, bin 500’ü aşkın vatandaş hep birlikte iftar açtı.

Derince Belediyesi'nin başlattığı her mahallede bir akşam iftar programı, Çenedağ Mahallesi'yle devam etti. Çenedağ Merkez Camii avlusunda düzenlenen iftar yemeğinde, bin 500'ü aşkın vatandaş, iftarını hep birlikte iftar açtı. Ramazan ayında böyle bir organizasyonla insanları bir araya getirmeyi başaran Başkan Alemdar'a teşekkür eden mahalleliler, sorun yaşanmadan oldukça düzenli bir şekilde iftarlarını açmanın keyfini yaşadı. Başkan Alemdar, bir süre vatandaşlara yemeklerini bizzat dağıttıktan sonra sıraya geçerek yemeğini aldı ve vatandaşlarla bir arada orucunu açtı. Yapılan yemek duasından sonra, Başkan Alemdar bir konuşma yaptı.

Açık havada güzel bir Ramazan akşamı

Ramazan ayının huzur ve bereket ayı olduğunu kaydeden Başkan Alemdar, şöyle devam etti: “İnsani vasıfların güçlenmesi çok önemli. İnsani ilişkilerin, kardeşliğin, şefkatin, merhametin ve hak ve adalet duygusunun güçlenmesi çok önemli. Bu noktada Ramazan ayının büyük faydaları var. Yardımlaşmayı, paylaşmayı, birbirimize gülümsemeyi, destek olmayı ihmal etmemeliyiz. Bu vesileyle mübarek ayda insanlarımızla bir arada olmayı önemsiyoruz'' dedi. Açık havada güzel bir Ramazan akşamı geçiren mahalleliler her zaman yanlarında olan Derince Belediyesi'ne teşekkür etti. Derince'de iftar programları 8 Eylül'de İbni Sina Mahallesi, 9 Eylül'de Yavuz Sultan Mahallesi, 10 Eylül'de Sırrıpaşa Mahallesi, 11 Eylül'de Yenikent Mahallesi'yle devam edecek.


Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ