KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Derince’ye 5 yıldız otel
Derince’ye 5 yıldız otel
Güncel
04 Aralık 2012 Salı 20:09
  • 5112
  • 59

Derince’ye 5 yıldız otel

2012 yılının son meclisinde Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar, sahilde 5 yıldız bir otel yapılacağını duyurarak bunun için talepleri alacağını söyledi

Derince Belediyesi Aralık ayı meclis toplantısı, belediye meclis toplantı salonunda gerçekleşti. Aziz Alemdar başkanlığında gerçekleşen toplantıda meclis üyeleri hazır bulundu. Mecliste başkan Aziz Alemdar, sahil kısmında 16 dönümlük araziye 5 yıldız bir otel yapmak istediğini ve bunun için talepleri alacaklarını açıkladı. Öte yandan başkan Alemdar, Derince`deki mevcut olan baz istasyonlarında değişiklik yapacağını ve baz istasyonu sayısını artıracağını kaydetti.


GÜCÜMÜZ YOK
Yoklama ve geçen ayki tutanak özetlerinin okunmasıyla başlayan mecliste ilk olarak SP Meclis Üyesi İbrahim İlhan, tutanak özetlerin kendilerine verilmesini istedi. Bu talebe karşı ise başkan Alemdar, tutanak özetlerinin meclis üyelerine tek tek verilmesi için iki tane kişinin istihdam edilmesi gerektiğini belirtti. Buna belediye olarak güçlerinin olmadığını ifade eden başkan Alemdar, bu uygulama başladığı zaman üyelerin öküz altında buzağı arayacağını söyledi.


BAZ İSTASYONU ARTACAK
Ardından bir trafonun yer değiştirildiği ancak 50 metre yakınında bir LPG ve baz istasyonu olduğu CHP`liler tarafından iddia edilirken bu duruma itiraz edildi. Başkan Alemdar ise konu hakkında gerekli olan çalışmaları yapacağını belirterek, Derince`deki baz istasyonları üzerinde bir değişikliğe gidileceğini açıkladı. Alemdar, “Gelişi güzel baz istasyonlarını daha uygun bir şekilde çekim alanını etkilemeyecek yerlere yerleştireceğiz. Bununla birlikte çekim alanını yükseltmek için baz istasyonu sayınsını artıracağız” dedi.


5 YILDIZ OTEL YAPILACAK
Öte yandan mecliste başkan Alemdar, sahildeki kendilerine ait 16 dönümlük bir arazide 5 yıldızlı bir otel yapmayı planladıklarını belirtti. Başkan Alemdar, “Yapmayı planladığımız 5 yıldızlı otel yatırımına ortak olmak isteyenler varsa buradan talepleri alabiliriz. Sahilde turistik bir tesis, aquapark da olabilir. Büyük firmalarla bu konuda görüşebiliriz” diyerek müjde verdi.

 

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ