KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7285 TL
  • 6.3568 TL
  • 6.9518 TL
Kocaeli Zirve
Derince’ye meslek lisesi müjdesi
Derince’ye meslek lisesi müjdesi
Güncel
10 Nisan 2010 Cumartesi 14:38
  • 1043
  • 2

Derince’ye meslek lisesi müjdesi

Fatih Sağlık Ocağı’nın açılış törenine katılan AKP Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Derince’ye meslek lisesi ile kız meslek lisesi yapılacağının müjdesini verdi

Derince Fatih Sağlık Ocağı düzenlenen törenle hizmete açıldı. Fatih Mahallesi`nde hizmete giren sağlık ocağının açılış töreninde konuşan AKP Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, “Derince`ye bir meslek lisesi sözümüz var, yakında ihalesini yapıyoruz. Aynı zamanda ilçeye bir de kız meslek lisesi yaptırmayı planlıyoruz” dedi. Açılış töreni öncesi İl Özel İdaresi tarafından alınan 4 ambulansın anahtarı, İl Sağlık Müdürü Hasan Aydınlık`a teslim edildi.


KOCAELİ PROTOKOLÜ
Törene, AKP Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, vali Gökhan Sözer, Derince İlçe Kaymakamı Cengiz Cantürk, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar, İl Sağlık Müdürü Hasan Aydınlık, AKP İl Başkanı Zeki Aygün, İlçe Garnizon Komutanı Dnz. Kd. Albay Ali Kocatürk, AKP ilçe başkanı Mehmet Eryürek, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ÖZEL MUAYENE BİTTİ
Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulması ve ardından okunan İstiklal Marşı ile başlayan tören, protokol konuşmasıyla devam etti. Programın açılış konuşmasını İl Sağlık Müdürü Hasan Aydınlık yaptı. Aydınlık, “Tam Gün Yasası” ve aile hekimliği uygulamasından övgüyle söz ederek, “Artık özel muayeneye git, tedavi ol dönemi bitti” dedi.

BAŞBAKAN İSTİYOR
Aydınlık`ın ardından söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, sağlıkta değişimin devam ettiğini ifade ederek, Başbakanımız özellikle sağlıkta halkın daha hızlı ve daha kapsamlı sağlık hizmeti almasını istiyor, bizde bu doğrultuda var gücümüzle çalışıyoruz” şeklinde konuştu. Daha sonra söz alan AKP Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, tam gün yasasıyla ilgili bilgiler verdi. Işık, şunları söyledi:

4 AMBULANS TESLİMİ
“Doktorlarımız artık muayene, hastane ikilemi arasında kalmayacak. Özellikle halk diliyle ‘bıçak parası` ortadan kalkmış olacak. Derinceye birde meslek lisesi müjdemiz var. Yakında ihalesini yapıyoruz. Ayrıca ilçeye bir de kız meslek lisesi getirmeyi düşünüyoruz.” Vali Gökhan Sözer`in de selamlama konuşmasının ardından, İl Özel İdaresi tarafından alınan 4 ambulansın anahtarı, törenle İl Sağlık Müdürü Hasan Aydınlık`a teslim edildi.

224 BİN TL MALİYET
Anahtar tesliminin ardından protokol üyelerince, sağlık ocağının açılış kurdelesi kesildi. Derince Fatih Mahallesinde geçen yıl kamulaştırmayla alınan arsaya, 224 bin TL harcanarak yapılan Fatih Sağlık Ocağı`nda, 2 doktor ve 7 personel bulunuyor. Her türlü sağlık hizmetinin verileceği ve tahlillerin yapılacağı sağlık ocağında, çok yakında aile hekimliği uygulamasına geçilecek.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ