KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7728 TL
  • 6.3865 TL
  • 7.0504 TL
Kocaeli Zirve
Kağıtspor'dan araplara karete dersi
Kağıtspor'dan araplara karete dersi
Salon Sporları
17 Nisan 2010 Cumartesi 13:37
  • 1123
  • 0

Kağıtspor'dan araplara karete dersi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Karate Takımı Uluslararası Boğaziçi Karate Turnuvası öncesi Suudi Arabistan milli takımı ile ikili kamp yaptı.

Konuk milli takım yetkilileri Kağıtsporlu karatecilerin tecrübelerinden yararlandıklarını ifade ederek kampın çok yararlı geçtiğini açıkladı. 

BİRLİKTE HAZIRLANDILAR
Büyükşehir Kağıtsporlu karateciler 17–18 Nisan tarihlerinde İstanbul`da yapılacak Uluslararası Boğaziçi Karate Turnuvası`na Suudi Arabistan Milli Takımı ile hazırlandı. Kocaeli`deki yaklaşık bir hafta süren kamp süresince iki takım birlikte antrenman yaptı. Kampa Suudi Arabistan Milli Takımı 8 sporcu, 2 antrenör ve idareci ile katıldı.

TÜRK ANTRENÖR
Antrenörlüğünü Atilla Çeliktürk`ün yaptığı Suudi Arabistan Milli Takımı kampın usta karateciler ve deneyimli antrenörler ile çalıştıklarından dolayı çok yarlı geçtiğini ifade etti. Aynı zamanda Kocaelili olan konuk milli takım antrenörü Çeliktürk” Sporcularımız ile çok verimli geçen bir kamp geçirdik. Büyükşehir Kağıtspor Kulübünün deneyimlerini sporcularımıza aktardık. Umuyoruz ki önümüzdeki Boğaziçi Uluslar arası Karate Turnuvası`nda iyi sonuçlar alacağız” dedi.

ALAGAŞ KAMPI YORUMLADI
Büyükşehir Kağıtspor`un 3 kez Dünya 4 kez Avrupa şampiyonu olmuş Antrenörü Haldun Alagaş, “Konuk karatecilerimizle Uluslar arası Boğaziçi Turnuvasına hazırlandık. Turnuvaya 19 sporcu ile katılacağız. Türkiye Şampiyonası`nda aldığımız derecelerin bu turnuvada da devam etmesi için antrenmanlarımızı sürdürdük. Suudi Arabistan ile yaptığımız kampında yararlı geçtiğine inanıyorum. Kocaeli`ne madalyalar ile dönmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

DENEYİM KAZANDIK
Suudi Arabistan Milli Takım sporcuları ise Büyükşehir Kağıtsporlu karatecilerin çok teknik olduklarını, onlardan çok şey öğrendiklerini ifade etti. Konuk karateciler Haldun Alagaş gibi yıldız bir sporcu ile beraber aynı kampta yer almanın kendileri açısından çok önemli olduğunun altını çizerek Büyükşehir Belediyesi Kağıtrspor`lu sporcu ve yöneticilere teşekkür etti.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ