KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Ölmediğine inandırmak için basın açıklaması yaptı
Ölmediğine inandırmak için basın açıklaması yaptı
Güncel
01 Nisan 2010 Perşembe 12:59
  • 5058
  • 0

Ölmediğine inandırmak için basın açıklaması yaptı

İki ay izin alan doktor Taner Gündoğdu, hastaları tarafından öldü sanılınca ‘Ben ölmedim’ diye açıklama yaptı

Sağlık sorunları nedeniyle iki ay izin alan Gebzeli doktor Taner Gündoğdu hakkında ‘öldü` söylentileri çıktı. İki ay boyunca hastalarının öldü diye bildiği doktor, iş başı yaptığında korkan gözlerle kendine bakan hastalarını ikna etmek için ‘Ben ölmedim` diye basın açıklaması yapmak zorunda kaldı.
 

İKİ AY İZİN ALDI
Fatih Devlet Hastanesi Kardiyoloji Doktoru Taner Gündoğdu rahatsızlığı nedeniyle iki ay hastaneden uzak kalınca bazı çevrelerde ‘öldü` şeklinde söylentiler çıktı. Söylentileri yalanlayan Gündoğdu, “Ölmedim yaşıyorum ve görevimin başındayım” dedi. Kardiyoloji gibi önemli bir bölümün uzun süredir tek doktoru olan Taner Gündoğdu servikal distoni (boyun kaslarında kramp) isimli norolik bir hastalığa yakalandı ve iyileşme süreci iki ay sürdü.
 

ŞOK YAŞADI
Bu süreçte Gebze, kardiyoloji doktorundan yoksun iki ay geçirdi. İyileşir iyileşmez görevinin başına dönen Dr. Taner Gündoğdu, hastanede büyük bir şok yaşadı. Gündoğdu hastaneye döndüğünde onu gören bir çok hastası hayretler içinde kaldı. Hastalar, “Hocam siz ölmediniz  mi? Biz sizi öldü biliyorduk. Hatta taziye için ailenize ulaşmaya çalıştık; ama ulaşamadık” diyerek doktor Gündoğdu`ya durumu anlattı.
 

HELVA BİLE DAĞITTILAR
Gündoğdu şok üzerine şok yaşadığını belirterek bir hastasının helva bile dağıttığını söyledi. Gündoğdu, “Bir hastam benim öldüğümü duyunca helva dağıttırmış. Evinde eşe dosta yemek vermiş. Benim arkamdan Kur`an okuyup, hatim indirmiş. Gülsek mi ağlasak mı bilmiyoruz? Günlerdir beni gören hastalarıma ‘ben ölmedim yaşıyorum` demekten yoruldum” dedi.
 

“BEN ÖLMEDİM”
Hastalarının kendine yaptığı ölü muamelesinden bıkan doktor Gündoğdu, basın açıklaması yaparak ölmediğini ispatlamaya çalıştı. Gündoğdu şunları kaydetti; “Artık kimse beni öldü sanmasın. Yaşıyorum ve görevimin başındayım. Rahatsızlığımdan önce sabah başladığım çalışmamı öğle yemeği yemeden saat 18.00 kadar sürdürüyordum. Fakat önemli bir rahatsızlık geçirdim.
 

GÖREVİNİN BAŞINDA
Şu an görevimin başındayım fakat çalışmamı normal mesai  saatleri içinde yapabiliyorum. Mesai saatlerinin dışına çıkamıyorum. Hastaları mağdur etmemek için halen geçen seneki yıllık iznimi kullanmadım. Söylediğim gibi öldü söylentilerinin aksine görevimin başındayım. Hastalarımı mağdur etmemek için sağlığım elverdiği kadar da görevimin başında olacağım."
 

KARDİYOLOJİ BÖLÜMÜ YOĞUN
Gebze`de önemli bir açığı dolduran Gündoğdu çalışmalarıyla ilgili şu bilgileri verdi; “Hastanemizde hiç bir hastanede yapılamamakta olan aynı gün EKO çekimi, en fazla iki gün içinde efor çekimi yapılmaktadır. Günde 50 ila 80 arası kardiyoloji hastasına bakılmaktadır. Normal hastaların muayenesi 5 dakika ila 10 dakika  arasında, EKO ise 20 dakika sürmektedir.
 

TERCİH EDİLİYORUZ
Yine gün içinde acilden gelen hastalara, kardiyoloji servisinde yatan hastalara, kan tahlili sonuçlarına, ameliyata giren hastaların kalp kontrollerini bakmaktayız. Vermiş olduğumuz kaliteli ve güvenli hizmet nedeniyle Gebze ve çevre ilçelerdeki sağlık çalışanları ve yakınlarında bizi tercih etmektedir. Hatta Siyami Hersek ve Koşuyolu Hastanesi`nde tedavisine cevap bulamayanlar bile bizi tercih ediyor.”

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ