KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Dernekleri birleşmeye davet etti
Dernekleri birleşmeye davet etti
Güncel
28 Kasım 2012 Çarşamba 10:11
  • 987
  • 0

Dernekleri birleşmeye davet etti

Artvin Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Nuri Almaz, bütün hemşerilerini bir araya getirebilmek, örf ve adetleri yaşatabilmek için tüm dernekleri tek çatı altında toplanmaya davet etti

Gebze Artvin Derneği`nin daveti üzerine Kocaeli Artvin Kültür ve Dayanışma Derneği İzmit Şube ile Darıca ve Çayırova`daki dernekler, kahvaltılı programda bir araya geldi. Dernek yöneticileriyle buluşan Artvin Kültür ve Dayanışma Derneği İzmit Şube Başkanı Nuri Almaz, “Kahvaltımızın amacı Kocaeli`de yaşayan tüm Artvinli hemşerilerimize dernekler üzerinden ulaşarak hepsini bir çatı altında toplamak, birlik ve beraberliğimizi sağlamaktır” dedi. 

 
TEK ÇATI ALTINDA
Unutulmaya yüz tutan örf ve adetlerimizi yaşatmak için elimizden geleni yapacağız diyen Almaz, “Hopa, Arhavi, Borçka, Murgul, Şavşat, Yusufeli ve Ardanuç`la hepimiz birlikte Artviniz. Tüm hemşeri derneklerini tek çatı altında olmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.
 
OLUMLU BAKIYORUZ
Gebze Artvin Dernek Başkanı Osman Alkan ise, Kocaeli`de farkındalık yaratmak, güzel işler yapmak ve örnek olmak adına başkan Nuri Almaz`ın çağrısına olumlu baktıklarını belirtti ve Gebze, Darıca, Çayırova Artvin dernekleri olarak aynı çatı altında olmayı kendilerinin de istediğini kaydetti.
 
GÜÇ KATACAKTIR
Kocaeli Artvin Kültür Derneği Onursal Başkanı Muhammet Saraç da “Aynı çatı altında var olmak bizlere güç katacaktır” diyerek “Ortak değerlerde buluşup çok güzel işler yapacağımıza ve 7 Mart Artvinliler Gecesini de hep birlikte daha coşkulu şekilde kutlayacağımıza inanıyorum” dedi.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ