KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Dev-Genç’li 10 öğrenci daha gözaltında
Dev-Genç’li 10 öğrenci daha gözaltında
Güncel
30 Kasım 2011 Çarşamba 16:52
  • 7398
  • 10

Dev-Genç’li 10 öğrenci daha gözaltında

Sabri Yalım Parkı’nda çadır kurmak isteyen ancak gözaltına alınan 17 Dev-Genç üyesi adliyeye sevk edilirken yine arkadaşları için aynı yerde basın açıklaması yapmak isteyen 10 öğrenci daha gözaltına alındı

Dev-Genç üyesi bir grup dün Sabri Yalım Parkı`nda çadır kurup, açlık grevi yapmak istemişti. Ancak polis gençlere müdahale etmiş, ilk olarak 7 kişi gözaltına alınmıştı. 7 gencin gözaltına alınmasını protesto etmek isteyen 10 genç daha Sabri Yalım Parkı`na gelmişti. Bu gruba da polis müdahale ederek, yine gençleri gözaltına almıştı. Son olarak akşam saatlerinde gözaltıları protesto etmek isteyen 10 genç daha gözaltına alındı. Gözaltıların sayısı 27`ye yükseldi.
 

İFADE VERMEDİLER
Gözaltına alınan 17 kişi; Filiz D., Mihraç B., Irmak A., Selda K., Onur A., Samet D., Deniz Can Ş., Salih B., Doğukan A., Nebahat A., Özge Y., Pelin T. Yeliz E., Hakan Y., Erdem Ç., Meral K. ve Cansu G., ifadeleri alınmak üzere Saraybahçe Polis Merkezi`ne götürüldü. Karakolda ifade vermeyi reddeden gençler, öğle saatlerinde ‘Kamu düzenini bozmak` suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.
 

YİNE MÜDAHALE
Öte yandan yine gözaltındaki arkadaşlarının serbest bırakılması  ve ‘Füze kalkanı` projesini protesto etmek için Sabri Yalım Parkı`nda basın açıklaması yapmak isteyen 10 genç daha gözaltına alındı. Basın açıklamasının hemen ardından aynı yerde çadır kurmak isteyen gençlere önce zabıta sonra emniyet güçleri müdahale etti. Böylece dört eylemde toplam gözaltına alınan sayısı 27 oldu. Gözaltına alınanlardan 3`ü serbest bırakıldı. Son yapılan basın açıklamasında gözaltına alınanlardan bazılarının isimleri ise şöyle; Cemray Baş, Doğan Taştan, Ayberk Demirdöven, Hünkar Derya Güneş ve Nilay Keten.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ