KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Dev Genç’liler adliyede
Dev Genç’liler adliyede
Güncel
30 Kasım 2011 Çarşamba 13:50
  • 1118
  • 0

Dev Genç’liler adliyede

Sabri Yalım Parkı’nda çadır kurmak isteyen ancak polis tarafından gözaltına alınan toplam 17 Dev-Genç üyesi karakolda ifade vermedikleri için adliyeye sevk edildi

Dev-Genç üyeleri Sabri Yalım Parkı`nda “Füze Kalkanın” kaldırılması için çadır kurup açlık grevi yapmak istemişti. Ancak öğrencilere polis müdahale etmiş ilk olarak 7 genç gözaltına alınmıştı. 7 gencin gözaltına alınmasını protesto etmek isteyen 6 genç daha Sabri Yalım Parkı`na gelmişti. Bu gruba da polis müdahale ederek yine gençleri gözaltına aldı. Son olarak ise 4 genç dün akşam saatlerinde yine Sabri Yalım Parkı`na geldi.


17 KİŞİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ
Burada ateş yakıp bekleyen Dev Genç`lilere yine polis müdahale etti. Böylece üç eylemde toplam 17 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan Filiz D., Mihraç B., Irmak A., Selda K., Onur A., Samet D., Deniz Can Ş., Salih B., Doğukan A., Nebahat A., Özge Y., Pelin T. Yeliz E., Hakan y., Erdem Ç., Meral K. ve Cansu G. ifadeleri alınmak üzere Saraybahçe Polis Merkezine götürülmüşlerdi. Karakolda ifade vermeyi reddeden gençler, öğlen saatlerinde kamu düzenini bozma suçlamasıyla adliyeye sevk edildiler.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ