KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
Dev-Genç’liler avukatlık bürosunu işgal etti
Dev-Genç’liler avukatlık bürosunu işgal etti
Güncel
03 Aralık 2011 Cumartesi 15:02
  • 4540
  • 8

Dev-Genç’liler avukatlık bürosunu işgal etti

Sabri Yalım Parkı’na çadır açmak için polise direnen arkadaşlarına destek vermek isteyen 2 genç kız avukatlık bürosunu gasp etti. Çadır olayı çok farklı boyutlara ulaştı

Füze Kalkanı Projesi'ni protesto eylemini 4 gündür sürdüren Dev-Genç üyeleri, CHP İl binasının alt katında bulunan bir avukatlık bürosunu işgal etti. KESK Şube Başkanı Akın Şişman`ın yine yapılan gözaltılarla ilgili olarak Sabri Yalım Park`ında düzenlediği basın açıklaması sırasında binayı işgal eden genç kızların eylemiyle birlikte KESK`te basın açıklaması yapamadı.
 

KIZLAR İKNA OLMADILAR
“Füze kalkanı değil parasız eğitim istiyoruz” , “Yaşasın Devrim Yaşasın Dev Genç” “Gözaltılar, tutuklamalar bizi durduramaz” sloganları atan genç kızlar kimse ikna edemedi. Olay yerinde bulunan KESK şube başkanı Şişman, BDP il başkanı Mehmet Alçınkaya ve beraberinde ki heyet genç kızları ikna etmek için çok uğraştı ama onlarda bir sonuç alamadı.
 

AVUKAT BERK İSYAN ETTİ
Dev-Genç üyeleri, basın mensubu gibi girdikleri Berk Hukuk Bürosu'nda Avukat Hurşit Berk'i zorla dışarı çıkardıktan sonra pencereye çıkarak, pankart asıp slogan atmaya başladı. Olay üzerine binaya çok sayıda polis sevk edildi. Öğrencilerin kendilerini büroya kilitledikleri öğrenilirken, bürodan zorla çıkarılan Avukat Berk yaşananlara isyan etti.
 

YOL TRAFİĞE KAPATILDI
Büronun bir üst katında bulunan CHP`li yöneticiler ise, alt penceredeki gençlerden eyleme son vermelerini istedi. CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan`da olay yerine gelerek gençlerle konuştu ama ikna edemedi. Eylemciler tüm uyarılara rağmen eylemlerine devam ederken, vatandaşların güvenliği için yol trafiğe kapatıldı. Yaklaşık iki saat sonra polis ekipleri hukuk bürosun kapısını kırarak içeri girdi. İki genç kız gözaltına alındı.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ