KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7880 TL
  • 6.4414 TL
  • 7.4606 TL
Kocaeli Zirve
Dev-Genç’liler tutuklandı
Dev-Genç’liler tutuklandı
Güncel
06 Aralık 2011 Salı 08:37
  • 3231
  • 12

Dev-Genç’liler tutuklandı

Geçtiğimiz cumartesi günü Dev Genç’lilerin gözaltına alınmasını protesto etmek için bir avukatlık bürosunu basan ve yaklaşık iki saat eylem yapan iki kız, mahkeme tarafından tutuklandı

Geçtiğimiz salı günü Dev-Genç`liler ‘Füze Kalkanına Hayır` demek için çadır kurmak istemiş, ancak buna izin vermeyen polis ekipleri müdahale etmişti. 5 gün boyunca meydana gelen olaylarda 60 genç gözaltına alınmıştı. Son olarak cuma günü meydana gelen eylemler sırasında 24 kişinin gözaltına alınması ve cumartesi günü adliyeye sevk edilmeleri sırasında Meral Dönmez ve Gülşen Işıklı gözaltıları protesto etmek için CHP İl binasının hemen alt katında bulunan Berk Avukatlık Bürosunu basmış, avukat Hurşit Berk`i yaralamıştı.
 

GÖZALTINA ALINMIŞLARDI
Olay sonrasında iki genç kız pencereden pankart asarak yaklaşık iki saat boyunca eylemlerine devam etmişti. Kapıyı içerden kitleyen ve yanlarına kimseyi almayan gençler, tüm çabalara rağmen eylemlerinden vazgeçmemişti. Polis ekipleri kapıyı kırarak eylemcilere müdahale etmiş ve iki genci gözaltına almıştı. Gözaltına alınan Meral Dönmez ve Gülşen Işıklı ifadeleri alınmak üzere Terörle Mücadele Şubesi`ne götürülmüştü.
 


TUTUKLANDILAR
Gözaltına alınan Meral Dönmez`in İstanbul`da yaşadığı ancak Kocaeli Üniversitesi`nden mezun olduğu öğrenildi. Ayrıca zanlının şuan Beşiktaş 13. Ağır Ceza Mahkemesi`nde örgüt propagandası yapmaktan üç tane davasının olduğu öğrenildi. Diğer zanlı Gülşen Işıklı`nın ise Ankara`dan geldiği öğrenildi. Zanlılar, ifadelerinin ardından örgüt propagandası, iş yeri basma, adam yaralama, konut ihlali dokunulmazlığı gibi suçlardan çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ