KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3606 TL
  • 6.1109 TL
  • 6.9426 TL
Kocaeli Zirve
Devlet Hastanesi’nde PARALAR ÖDENMEDİ!
Devlet Hastanesi’nde PARALAR ÖDENMEDİ!
Güncel
Egemen Daşkan
15 Şubat 2018 Perşembe 22:30
  • 3385
  • 0

Devlet Hastanesi’nde PARALAR ÖDENMEDİ!

Kocaeli Devlet Hastanesi’nde sular bir türlü durulmuyor

Önce yoğun bakım ünitesinde şarkılar eşliğinde göbek atan hemşirelerin görüntüleri tüm Türkiye’de gündem olmuş, ardından da bir çok skandal ortaya çıkmıştı. Özellikle geçtiğimiz hafta Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimi Adem Çakır’ın bir güvenlik görevlisini tartakladığı iddiaları TBMM’ye taşınmış ve CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar başhekim Adem Çakır hakkında meclise önerge vermişti.

 

“Çok masraf yaptık ödeme yok”

Kocaeli Devlet Hastanesi’yle ilgili oldukça ilginç bir iddia daha ortaya atıldı. Doktorlar hariç hiçbir personele Aralık 2017 ayına ait döner sermaye ödemeleri yapılmadığı öğrenildi. Hakkını aramak isteyenlere ve neden ödeme yapılmadığını soranlaraysa, yetkilier tarafından “Yeni hastane binasına geçtik, çok masraf yaptık, o yüzden Aralık 2017 ödemeleri yapılmayacak” şeklinde cevap verildiği iddia edildi.

 

Doktora ödeme var hemşirelere yok

Öte yandan doktorlar hariç, Aralık 2017 döner sermaye paralarını alamayanların Ocak 2018 paralarını aldıklarını ve bu ödemeleri de zamsız ve kesintilere uğrayarak aldıkları iddia edildi. Bugüne kadar hakkında çıkan haberler karşısında sessizliğini koruyan Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimi Adem Çakır umarız bu iddiaları da cevapsız bırakmaz.

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ