KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7416 TL
  • 6.3247 TL
  • 7.1251 TL
Kocaeli Zirve
Geleceğin bilim adamı olacaklar
Geleceğin bilim adamı olacaklar
Güncel
19 Nisan 2010 Pazartesi 15:42
  • 1306
  • 0

Geleceğin bilim adamı olacaklar

SBS’de 400 puan üzerinde başarı sağlayan öğrencilerin katıldığı Eğlenceli Bilim Okulu’nda öğrenim gören 107 geleceğin bilim adamı sertifikalarını aldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Bilim ve Teknoloji Kulübü`nde (BTK) Eğlenceli Bilim Okulu`na katılan öğrenciler için sertifika töreni düzenledi. Programda 10 okuldan toplam 107 öğrenci sertifika aldı. BTK Konferans Salonu`nda gerçekleştirilen etkinliğe; Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İlyas Şeker, genel sekreter yardımcısı Dr. Tahir Büyükakın, basın ve halkla ilişkiler daire başkanı Ali Yeşildal, strateji geliştirme daire başkanı Dr. Bayram Çolakoğu, aileler ve öğrenciler katıldı.

107 ÖĞRENCİ SERTİFİKA ALDI
Programda 50. Yıl, Nuh Çimento, Ulugazi, Yahya Kaptan, Kazım Karabekir, Mevlana, Türkan Dereli, Hızır Reis, TBMM ve Necati Bey İlköğretim okullarından 107 öğrenci sertifika aldı.   Burada bir konuşma yapan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Tahir Büyükakın, Eğlenceli Bilim Okulu`na SBS`de 400`ün üzerinde puan alan öğrencilerin katılmaya hak kazandığını ifade etti. Başarılı çocukların tesadüfen yetişmediğini dile getiren Büyükakın çocukların başarısında ailelerin paylarının büyük olduğunu söyledi.

GELECEĞİN TÜRKİYE`Sİ
Geleceğin dünyasına bilim ve teknolojinin yön vereceğini de vurgulayan Büyükakın şunları kaydetti: “Gelişmişlik ve kalkınma, yetişmiş insan kaynağına bağlıdır. Gelişmiş ülkeleri gelişmemiş ülkelerden ayıran bilim ve teknoloji alanında yetişmiş insan sayısıdır. Bizim tarihimizde bilim dünyasına büyük katkılar sağlayan değerlerimiz vardır. Nüfusumuzun yüzde 40`ı 0-15 yaş grubundan oluşuyor. Bu grubu çok iyi eğittiğimiz takdirde 15 yıl sonra ülkenin çehresi ve dünya ülkeleri arasındaki yeri değişecek.

DESTEK OLUYORUZ
Bu nedenle çocukların eğitimine tüm katkımızı sağlamaya çalışıyoruz. Çocuk yaşta bilimle tanışmaları ileriki yılarda başarılı işlere imza atmalarını sağlayacak. Türkiye`nin refah seviyesini yükselmesine vesile olacaklar. Biz onlara geleceğin güçlü Türkiye`sini oluşturmalarında destek olacağız.” Öte yandan programın sonunda yapılan kokteylde öğrencilere günün anısına şapka ve tişört bulunan paketler de verildi. SBS`de başarı gösteren öğrenciler 3 Mart – 11 Nisan tarihleri arasında eğitim görmüşlerdi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ