KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
İl kongresini reklam malzemesi yapmayın
İl kongresini reklam malzemesi yapmayın
Siyaset
03 Nisan 2010 Cumartesi 14:18
  • 810
  • 0

İl kongresini reklam malzemesi yapmayın

Eski SHP Merkez İlçe Başkanı Rafet Yıldızlı, il kongresinin ardından bazı kişilerin gazetelere çıkıp kendi reklamını yapmasına sinirlendiğini söyledi

CHP İzmit İlçe`de her hafta gerçekleştirilen ‘Cuma Sohbetleri`nin bu haftaki konuğu eski SHP Merkez İlçe Başkanı Rafet Yıldızlı oldu. İlçe binasında gerçekleşen söyleşide Yıldızlı, gençliğinin bu binada geçtiğini belirtti. Söyleşiye ilçe yöneticilerinin yanı sıra eski Bekirpaşa Belediye Başkanı Fikret Toker de katıldı. Özellikle gençlik kolları üyelerine eğitim amaçlı verilen söyleşiye, gençler ilk haftalara göre daha az katılım gösterdi.

TAHMİN ETMİYORDUM
28 Mart`ta gerçekleşen il kongresinin diğer illere de örnek olacağını söyleyerek konuşmasına başlayan Yıldızlı, “Bazı kişiler kongre sonucunu kendi reklamlarını yapmak için kullanıyor. Gazetelere çıkıp kendi reklamını yapmaya gerek yok. Bir sorun varsa kendi içimizde konuşarak, tartışarak çözmeliyiz. Kongrede siz değil, delegasyon kararını verdi. Delegasyonun bu kadar sağduyulu davranacağını ben de tahmin etmiyordum” şeklinde konuştu.

GRUPLAŞMALAR VAR
Parti içindeki gruplaşmalara yönelik gençlerden gelen soruları yanıtlayan Yıldızlı konuşmasını şöyle deva ettirdi; “Herkes birilerini destekleyebilir, oy verebilir. Bu partinin içinde kalmalı. Zamanında biz de Sefa Sirmen`le yarışmıştık. Az bir farkla kaybetmiştim. Fakat ertesi gün evinde kendisini ziyaret ederek birlikte partimiz için çalışmaya başladık.

PARTİ İÇİN ÇALIŞMALIYIZ
Sevdiğimiz ya da sevmediğimiz kim olursa olsun ‘kazanan benim il ve ilçe başkanımdır` demeliyiz. Barışı ve kardeşliği partide ön planda tutmalıyız. Kimse için değil parti için çalışmalıyız. Önümüzde seçim var. Bu dönemde birlik ve beraberlik hepimiz için çok önemli. Çok çalışmalıyız.”

CHP BİR OKULDUR
CHP`nin bir okul olduğunu söyleyen Yıldızlı, “Biz siyasi akrabayız. Cumhuriyet Halk Partili olmak kolay iş değil. Burası bir mektep. En büyük noksanlığımız bayanların ve gençlerin azlığı. Bayanlara ve gençlerimize önem vermezsek büyüyüp gelişmemiz imkansız olur” şeklinde konuştu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ