KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7314 TL
  • 6.3363 TL
  • 7.1357 TL
Kocaeli Zirve
Dilovası hastanesine kavuşuyor!
Dilovası hastanesine kavuşuyor!
Güncel
09 Eylül 2010 Perşembe 13:33
  • 2510
  • 0

Dilovası hastanesine kavuşuyor!

Yıllardır hastane olmadığı için büyük sıkıntılar yaşayan Dilovası halkı sonunda hastanelerine kavuşuyor.

Başta Dilovası Belediyesi, İlçe Kaymakamlığı,  Kocaeli İl Özel idaresinin katkılarıyla Turgut Özal Mahallesinde 50 dönümlük alan üzerine kurulması planlanan Dilovası Gün Hastanesinin yapılacağı alanda Dilovası Kaymakamı Hasan Göç, Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman ve Kocaeli İl Sağlık Müdürü Hasan Aydınlık, il genel meclis üyeleri Selahattin Doğu, Hacı Kocabay, Halis Öz, belediye meclis üyeleri, Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Özel, M.Fatih Dikici, Mahalle muhtarları, STK temsilcileri bölgede incelemelerde bulunarak hastanenin 3-D görüntüsü üzerinde ulusal ve yerel medya mensuplarına bilgiler verdi. 2011 yılında bitirilmesi planlanan hastanede uzman hekimler 24 saat görev yapacaklar.  2 MİLYON TL ÖDENEK ÇIKTI

Toplu Konut İdaresi (TOKİ)`nin de yapılması planlanan bölgeye yakın olması nedeniyle Dilovası`nda büyük heyecan yaratan hastane alanı orman arazisine ait. 50 dönümlük arazi üzerine yapılması planlanan hastane inşaatı için 2 milyon TL ödenek çıktığı belirtildi.


BAŞKAN CEMİL YAMAN “İLÇENİN KADERİ DEĞİŞECEK”

Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, hizmette henüz bir yılı doldurmalarına rağmen seçim beyannamesinde taahhüt ettikleri her proje ve çalışmanın teker teker ilçe halkına kazandırmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirterek “Dilovası modern ve gıpta edilecek bir yer dedik ve bunu gerçekleştirmek için varımızı yoğumuzu ortaya koyduk. Düne kadar ilçemiz hizmet fakiri bir yer olmasıyla gündemden düşmezken bu gün hizmet zengini bir yer haline geldi. Bu da halkımızın hizmeti emin ellere vermesi ve teveccühü ile olmuştur. Halka hizmet ulaşımında ve kentleşme düzeyinde gelişmiş ilçelerde ne varsa ilçemizde mislisi ile olacaktır anlayışı ile bu gün burada ilçemize yakışır bir hastanenin ilk çalışmasını yaptık. Halkımıza hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.


ÖNCE 1. ETABI YAPILACAK

Hastanenin proje maliyetini ise Dilovası Belediyesi üstlendi. Belediye Başkanı Cemil Yaman, hastanenin Dilovası'na gerekli olduğunu kaydederek şöyle konuştu: “Hastanenin proje maliyetini biz üstlendik. Önce hastanenin 1. Etabı yapılacak. Daha sonra ihtiyaca göre 2. ve 3. etapları yapılabilecek. Şu anda Dilovası'nda 6 OSB var. Bunun 5 tanesi yeni yapılıyor. Yeni toplu konutlar da yakında yapılacak. 100 bin insanın Dilovası'nda yaşayacağı öngörülüyor. 10 yıl sonra  nüfusumuzun 250 bin olabileceği belirtiliyor. Nüfus artışına uygun olarak hastanenin kapasitesi genişleyebilecek.”


GELECEĞE YÖNELİK BİR HASTENE OLACAK
Hastane hakkında gazetecilere bilgi veren Kocaeli İl Sağlık Müdürü Hasan Aydınlık, Dilovası halkının hakettiği hizmeti alacağını söyledi. Dilovası`nın artan nüfusuna göre ek binalarında yapılabileceğini belirten Aydınlık, “Gelecekte artan nüfusa göre hastaneye ek binalar yapılabilecek. Hastane alanı ise gelecekte Dilovası`na hizmet verebilecek merkezi konumda olacak. Yatırımın ölü yatırım olmaması için geleceğe yönelik düşünülmüş bir hastane” dedi.

Kaymakam Hasan Göç yoğun gayret ve çabalarla bu gün ilçede sağlık hizmetleri dalında büyük bir hizmeti gerçekleştirmek için düğmeye basıldığını belirterek, uzman hekimlerin göreve yapacağı poliklinikler, tüm tahlillerin yapılacağı laboratuarlar, hasta odaları, 24 saat acil servisin hizmet yapacağı modern bir tesis olacak. Şimdiden ilçe halkımıza hayırlı olsun dedi.


VALİ TOPACA`NIN BÜYÜK KATKISI OLDU

Kocaeli Valisi Ercan Topacı`nın atandığı ilk günlerde Dilovası`na gerçekleştirdiği ziyaretler sonucu hastanenin gündeme geldiği belirtildi. Hastane için herhangi bir maddi sıkıntı olmadığını belirten Dilovası Belediyesi Başkanı Cemil Yaman, “Dilovası halkı bu hastane ile birlikte büyük bir sıkıntıdan kurtulmuş olacak. Sayın Valimiz Ercan Topaca`ya da ilgisi ve çalışmalarından dolayı Dilovası halkı adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ