KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.2465 TL
  • 6.8819 TL
  • 8.0485 TL
Kocaeli Zirve
Dilovası Meclis üyesine hapis cezası
Dilovası Meclis üyesine hapis cezası
Güncel
02 Ekim 2019 Çarşamba 16:11

Dilovası Meclis üyesine hapis cezası

Terör örgütü propagandası yapmak suçlaması ile yargılanan Dilovası Belediyesi Meclis Üyesi Turan Tekgül 1 yıl 6 ay 22 gün hapis cezasına çarptırıldı.

31 Mart seçimleri öncesi Dilovası’nda aralarında Saadet Partisi Dilovası meclis üyesi adayı Turan Tekgül’ün de aralarında bulunduğu bir çok isme terör operasyonu düzenlenmiş, çok sayıda şahıs gözaltına alınmıştı. Tekgül adli kontrolle serbest bırakılmıştı.

1 yıl 6 ay hapis

Bugün mahkemesi yapılan Tekgül 2014 yılında sosyal medya üzerinden 3 farklı paylaşım ve yorum yaptığı iddia edilmişti. Mahkeme tarafından Tekgül’ün propaganda suçunu işlediği sabit görülerek ve 1 yıl 6 ay 22 hapis cezası verildi. Ayrıca mahkeme heyeti cezayı 2 yıl süreyle erteledi.

DİĞER HABERLER

Tek parmağı ile kitap yazdı

Tek parmağı ile kitap yazdı

Darıca’da, serebral palsi hastası Ali Umut Seçkin’in (16) hayatı, 5,5 yıl önce eğitim görmek için gittiği rehabilitasyon merkezindeki öğretmeni Nefise Gülmüş ile tanışınca değişti. Öğrencisi Ali Umut Seçkin ile dil ve konuşma terapisi yapan Nefise Gülmüş, önce Ali Umut'un konuşma yetisinin düzelmesini sağladı, ardından okuma- yazma öğretti. Ali Umut, ailesinin kendisine aldığı tableti tek parmağı ile kullanarak yazdığı 'Gökten 3 Hikaye Düştü' kitabı, 28 Şubat'ta satışa çıkacak. 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ