KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
Dilovası yeniden renklendi
Dilovası yeniden renklendi
Güncel
08 Ekim 2010 Cuma 13:22
  • 1454
  • 0

Dilovası yeniden renklendi

Dilovası’nın sokaklarında buluşan gencinden yaşlısına, validen belediye başkanına kadar herkes ellerine fırça alarak sokak, duvar ve evleri boyadı

Dünya çapında 80 ülkede faaliyet gösteren AkzoNobel,  “Küresel Renk Haftası” ilan ettiği 4 – 8 Ekim arasındaki günleri, toplamda 60 bin çalışanıyla kutladı. AkzoNobel grubunun bir parçası olan Marshall Boya da, 300`ü aşkın çalışanıyla birlikte “Toplum Hayatına Renk Katmak” için hem Dilovası`nı hem de yöre halkının hayatını renklendirdi. Protokol üyeleri ve vatandaşların katılımıyla bir boyama etkinliği düzenleyen Marshall caddeleri, evleri, okulları ve meydanları yeniden renklendirdi.
 

YENİDEN RENKLENDİ
Etkinliğe Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman ile Marshall Boya ailesi, çalışanları ve gönüllüler katıldı. Burada ilk konuşmasyı yapan AkzoNobel Marshall Boya Pazarlama Müdürü Alp Akgünlü, “Renk Hareketi Projesi ile dünyanın her yerinde yerel halkla birlikte çalışıyor, caddeleri, evleri, okulları ve meydanları boyayarak, yeniden renklendiriyoruz. ‘Tüm Türkiye olsun rengarenk` diyor ve bu umut dolu hareket ile insanların hayatına renk katmaya devam ediyoruz” dedi.
 

RENKLİ GÖRÜNTÜLER
4 Ekim`den bu yana Küresel Renk Haftası etkinliklerini gerçekleştiren Marshall, bu kapsamda çeşitli aktiviteler, yarışmalar, konferanslar ve oyunlar düzenledi. Haftanın finali niteliği taşıyan ‘Toplum Hayatına Renk Katmak` etkinliğinde de genci yaşlısı herkes eline fırça alarak cadde, sokak ve evleri boyadı. Protokol üyelerinin de boyama etkinliğine katıldığı program renkli görüntülere ev sahipliği yaptı. Vali Ercan Topaca ve başkan İbrahim Karaosmanoğlu da ellirene fırça alarak bir evin bahçe kapısını boyadı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ