KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Din görevlileri, ilk toplantılarını yaptı
Din görevlileri, ilk toplantılarını yaptı
Güncel
14 Aralık 2011 Çarşamba 11:31
  • 990
  • 0

Din görevlileri, ilk toplantılarını yaptı

Kocaeli Din Görevlileri Derneği’nin salı toplantıları yeniden başladı. Önceki akşam yapılan ilk toplantıya, İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu konuk oldu

Kuruluşu 1963 yılına dayanan ve 300 üyesi bulunan Kocaeli Din Görevlileri Derneği`nin yaz ayları ve bayramlar nedeniyle ara verilen salı toplantıları yeniden başladı. Bu dönemki ilk toplantı, önceki akşam gerçekleştirildi. Dernek binasındaki toplantının ev sahipliğini dernek başkanı Ali Fazıl Demir ile yönetim kurulu üyeleri yaptı. İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu`nun konuşmacı olarak katıldığı toplantıya müftü yardımcıları Nedim Özkal, Şaban Apaydın, Kur`an kursu öğreticileri ve din görevlileri katıldı. Toplantı, Çınarlı Camii İmamı Yunus Çelik`in Kuran-ı Kerim laveti okumasıyla başladı.

 

 

130 ÖĞRNCİYE BURS
Ardından söz alan Demir, “2010 yılının mayıs ayında göreve geldiğimizde, ilimizde kalabalık bir görevli topluluğu olduğunun bilincindeydik. Bu nedenle de bazı kararlar aldık. Ne mutlu ki 130 öğrencimize burs vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu mutluluk kelimelerle ifade edilemez. Yaptığımız kermesle de adımızdan söz ettirdik. Bu sene de geleneğimizi bozmadık ve toplantılarımıza başlıyoruz. Kendimizi yenileyerek bugün buraya geldik. Daha verimli işlere imza atacağız” diye konuştu.

 

 

KURAN`SIZ EV KALMASIN
Toplantının konuşmacısı Sönmezoğlu ise, “Salı toplantılarının geçen seneye göre daha faydalı olacağını düşünüyorum. Bu seneki toplantıların önemi daha büyük. Çünkü bu seneki toplantılar muharrem ayında gerçekleştirilecek. Bu ayda Musa peygamber denizi açtı. Hz. Hüseyin ve Kerbela şehitlerinin anıldığı bir aydayız. İnsan olarak bizi yaratması, insanlar içerisinde seçilmiş olarak bu mesleği yaptığımız için Allah`a hamd ediyoruz. Bizim bir amacımız var. O da Kuran`ın girmediği ev kalmamasıdır” ifadelerini kullandı.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ