KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8496 TL
  • 6.5184 TL
  • 7.5742 TL
Kocaeli Zirve
Din görevlilerine lojman yapılacak
Din görevlilerine lojman yapılacak
Güncel
29 Kasım 2012 Perşembe 09:05
  • 859
  • 0

Din görevlilerine lojman yapılacak

İlimizdeki din görevlileriyle buluşan Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, TOKİ ile anlaşma yaptıklarını ve din görevlileri için lojman yapılacağını müjdeledi

Türk Diyanet Vakıf-Sen Şube Başkanlığı ‘Muharrem buluşması` adlı bir etkinlik gerçekleştirdi. Sendika genel başkanı ve Türkiye Kamu-Sen Genel Mali Sekreteri Nuri Ünal`ın katılımıyla önceki akşam Yadigar Köfte`de düzenlenen yemekli buluşmaya din görevlilileri yoğun ilgi gösterdi. Şube başkanı Numan Uysal`ın ev sahipliğindeki buluşmaya; İzmit Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu, Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç Dr. Ali Vasfi Kurt, Kocaeli Din Görevlileri Derneği Başkanı Ali Fazıl Demir, İzmit Din Görevlileri Başkanı Şener İnce, İzmit Belediye Meclisi üyesi Adnan Uysal, Kocaeli Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Şen ve çok sayıda din görevlisi katıldı.

 
İSLAMLAŞTIRILMALI!
Programın açılış konuşmasını yapan şube başkanı Numan Uysal, yemeğe katılım göstermelerinden dolayı din görevlilerine teşekkür etti. Ardından söz alan İzmit Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu, aşurenin içindeki malzemeler gibi toplumdaki insanların da birbirine bağlanması gerektiğini belirtti. Keşvelioğlu, “Sendikalar hizmet için vardır. Sendikaların aykırılıkları İslamlaştırılmalı ve Müslümanlaştırılmalıdır. Amaç ortak tat ve ortak aromayı oluşturmaktır” dedi.
 
MEMUR-SEN`E ÇATTI
Buluşmada son sözü alan yemeğin onur konuğu Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, ülkemizdeki PKK sorununa ve dış ülkelerdeki olaylara değinerek şehitlere Allah`tan rahmet diledi. Sendikal hareketlerden bahseden ve Memur-Sen Konfederasyonu`na çatan Ünal şunları söyledi: “Sendikal işler basit görülebilir. Ama bu kadar basit hareketler değil. Yarınlara, bu milletin evlatlarına güçlü ve gururlu hayat bırakma anlayışında olan bir sendikayız.
 
SENDİKA SİYASİ OLMAMALI
Sendikalar birbiriyle kavga eden değil, birbirlerine hizmette yardım eden anlayışta olmalı. Kocaeli`de de yaygın olan bir kanaat var; sendikalar siyasi bir kurum gibi gösteriliyor. Sendikacılıkla değil siyasi isimlerle gündeme geliyorlar. Ama biz böyle değiliz. 340 bin üyemiz varken, Memur-Sen`in üye sayısı bir yılda iki kat artarak 650 bine çıktı. Bunun sebebi nedir? Sendikalar siyasetin malzemesi olmamalı, doğrunun yanında olmalı.”
 
MÜJDEYİ VERDİ
Sözlerine din görevlilerinin sıkıntılarından ve taleplerinden bahsederek devam eden Ünal, “TOKİ ile sendika olarak bir anlaşma yaptık. Din görevlileri için lojman yapılacak. Evli ailelerin rahat yaşayabileceği evler olacak. Diyanet İşleri Başkanlığı`nın kaldırılmasını isteyenlere de buradan sesleniyorum; Kalkınca her köşe başında bir din mi türeyecek? Diyanet mutlaka olmalı ve devam etmelidir” ifadelerini kullandı.
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ