KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Diş hekimlerinden bol sitemli kutlama
Diş hekimlerinden bol sitemli kutlama
Güncel
22 Kasım 2010 Pazartesi 15:14
  • 1144
  • 1

Diş hekimlerinden bol sitemli kutlama

Kocaelili diş hekimleri Tam Gün Yasası, maaşlar ve ilgisizlik nedeniyle 22 Kasım Diş Hekimleri Günü’nü sitemle kutladı

Kocaeli Diş Hekimleri Odası, 22 Kasım Diş Hekimliği Günü nedeniyle dün bir dizi etkinlikler gerçekleştirdi. İlk olarak valilik önünde bulunan Atatürk anıtına çelenk bırakan diş hekimleri ardından da oda binasında bir basın açıklaması yaptı. Etkinliklerde oda başkanı Murat Özyıldırım, başkan yardımcısı Hülya Soykal, genel sekreter Meltem Çağın, yönetim kurulu üyeleri; Alkan Yıldırım, Günay Şengün, İbrahim Çevikel, Caner Ersoy, Serpil Parlak ve Mümin Er ile oda üyeleri hazır bulundu.
 

MAAŞLAR ARTTIRILSIN
Ata`nın huzuruna çelenk bıraktıktan sonra oda binasında bir açıklama yapan Murat Özyıldırım, “Diş Hekimleri Odası`nın görevinin sadece meslektaşlarımızın çıkarlarını korumak olmadığının farkındayız. Bunun yanında halkın ağız ve diş sağlığı sorunlarına da sahip çıkmalıyız” dedi. Tam Gün Yasası`nın çalışma potansiyeli ve performansı düşürdüğünü de belirten Özyıldırım, “Eğer birileri performansı artırmak istiyorsa öncelikle diş hekimlerinin maaşlarını artırsın” diye konuştu.
 

HİZMET ALAMIYOR
Özyıldırım son olarak, “Vatandaş istediği hastaneden sağlık hizmeti, istediği eczaneden de ilaç alabilirken, neden istediği diş hekiminden hizmet alamıyor. Neden diş hekimlerine karşı negatif bir ayrımcılık yapılıyor. Yoksa ağız diş hastalıkları bir sağlık sorunu olarak görülmüyor mu?” diye sordu. Odanın delegesi olan Muhittin Gül ise, “Diş Hekimliği Günü`müz toplum ve yetkililer tarafından görmezden geliniyor. 24 Kasım Öğretmenler Günü çocuklar, gençler tarafından bilinirken, biz ise akıllara gelmiyoruz” diyerek sitem etti.
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ