KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6871 TL
  • 6.3796 TL
  • 7.0960 TL
Kocaeli Zirve
Diş hekimlerine ilk yardım eğitimi
Diş hekimlerine ilk yardım eğitimi
Güncel
20 Ekim 2012 Cumartesi 11:22
  • 1297
  • 1

Diş hekimlerine ilk yardım eğitimi

Kocaeli Diş Hekimleri Odası, diş hekimlerinin acil müdahale gerektiren durumlarda sıkıntı yaşamaması için ilk yardım eğitimi verdi
Kocaeli Diş Hekimleri Odası, Kocaeli Ticaret Odası (KOTO)`da gerçekleştirdiği programla diş hekimlerine ilk yardım eğitimi düzenledi. İlk yardım eğitimine; Kocaeli Diş Hekimleri Odası Başkanı Nilgün Özyuva, KYÖD eski başkanı ve diş hekimi Hakan Tanta, CHP İl Yöneticisi ve diş hekimi Müzeyyen Tan ile oda üyesi diş hekimleri katıldı. Diş hekimlerine ilk yardım eğitimini Kocaeli Tabipler Odası doktorlarından Burhan Çağlarusta verdi.
 
İLK YARDIM ÖNEMLİ
 
Eğitim öncesi doktor Burhan Çağlarusta, diş hekimleriyle tek tek tanıştı ve seminrden beklentileri hakkında bilgi aldı. İlk yardım eğitiminin önemine dikkat çeken Çağlarusta, tüm alanlarda acil durumların ortaya çıkabileceğini söyledi. Kapalı ortamlarda acil durum planının olması gerektiğini anlatan Çağlarusta, ilk yardım planı olmadığı zaman bir çok sıkıntının meydana geldiğini belirtti.
 
HERKES YAPABİLİR
 
İlk yardımı herkesin yapabileceğini kaydeden Çağlarusta, “ilk yardım ile acil tıbbı müdahale farklıdır. İlk yardımı, eğitim alan herkes yapabilir. Acil tıbbı müdahale ise sağlık görevlileri ve doktorlar tarafından yapılır. 100 kişi çalıştıran bir iş yerinde çalışanların 10 tanesinin ilk yardım bilmesi yasal zorunluluktur. Ayrıca, işletmelerde her yıl ilk yardım eğitimleri verilmesi şarttır” dedi.
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ