KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Diyabet öğrencileri sertifikalarını aldı
Diyabet öğrencileri sertifikalarını aldı
Güncel
13 Kasım 2010 Cumartesi 13:53
  • 679
  • 0

Diyabet öğrencileri sertifikalarını aldı

Acıbadem Sağlık Grubu’nun diyabet hastaları için düzenlediği diyabet okulunu bitiren katılımcılara sertifikaları verildi

Acıbadem Sağlık Grubu`nun diyabet hastaları için 02-09 Kasım tarihlerinde düzenlediği “diyabet okulu” tamamlandı.
Diyabetlilere sağlıklı ve kontrollü bir yaşam sürdürmek için gerekli tüm bilgilerin verildiği diyabet okulunun sonunda katılımcılara sertifika verildi. KYÖD Sosyal Tesisleri`nde düzenlenen sertifika törenine ilgi bir hayli büyüktü.
 

FARKLI BIRANŞLARDA
Okulun ilk haftasında iç hastaliklari uzmani Dr. Soner Dileklen, beslenme ve diyet uzmani diyatisyen Ercan Kaplan ve diyabet hemşiresi Azize Bilek, ikinci hafta ise dermatoloji uzmani Dr. Arda Eminzade, göz hastaliklari uzmani Dr. Azmiye Altınışık ve iç hastaliklari uzmani Dr. Soner Dileklen bilgi verirken, katılımcıların kan şekeri ölçümü de yapıldı.


Diyabet okulunun amacı nedir?
Ülkemizde sıklığı hızla artan diyabet, yaşam boyu devam eden kronik bir hastalıktır. Bu hastalığın zararlarından korunmanın tek yolu ise şeker kontrolünün sağlanması ile mümkün oluyor. Ancak başarılı ve etkin bir tedavi için düzenli hekim takibi yeterli olmuyor, diyabetlinin hastalığı ile barışık olması ve kendi kontrolünde aktif rol alması gerekiyor. Bu amaçla kurulan diyabet okulu, diyabetle ilgili tüm bilgileri, standart ve etkinliği kanıtlanmış bir eğitim programı çerçevesinde hastalara aktarmayı hedefliyor. Diyabet okuluna katılmak isteyenlerin 0-262-317 40 74 numaralı telefonu aramaları gerekiyor.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ