KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
Diyanet-Sen aşure dağıttı
Diyanet-Sen aşure dağıttı
Güncel
15 Kasım 2012 Perşembe 16:05
  • 941
  • 0

Diyanet-Sen aşure dağıttı

İl Müftülüğü’nün ‘Muharrem Ayı’ sebebiyle düzenlediği konferansın ardından Diyanet-Sen Şubesi, katılımcılara Aşure dağıttı
İslamiyet`te haram aylardan sayılan Muharrem ayına girilmesi nedeniyle İl Müftülüğü tarafından ‘Muharrem Ayı, Aşure ve Kültürümüzdeki Yeri` konulu bir konferans düzenlendi. İl Müftülüğü Konferans Salonu`nda gerçekleştirilen konferansa ilimizdeki tüm din görevlilerinin yoğun katılımı dikkat çekti. Konferansa konuşmacı olarak Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Dr. Cenksu Üçer katıldı. 
 
EKSİKLERİMİZ VAR
İl Müftülüğü tarafından düzenlenen Konferans Sarımeşe Camii İmamı Yakup Şimşek`in okuduğu Kur`an-ı Kerim ile başladı. Açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, “Hicri yılımızın tüm Müslüman âlemine hayırlı olmasını diliyorum. Ehlibeyt konularında ben dahil, bir çoğumuzun eksikleri var. Bundan dolayı konferansımızı oldukça faydalı buluyorum” dedi.
 
MİSYON YÜKLENDİK
Muharrem`in Hicri yılbaşının başlangıcı olduğunu söyleyen Cenksu Üçer, “Muharrem denince akla aşure gelir, Kerbela Vakası gelir. Bizler, yeni Kerbelalar yaşanmaması için misyon yüklenen insanlarız. Hicreti ilk olarak kendimize uygulamalıyız. Kur`an-ı Kerim, ‘ilk önce kendi nefsinize göz atın` der. Günümüz Müslümanları dağılmış durumdadır.” dedi.  
 
AŞURE DAĞITTILAR
Konferansa konuşmacı olarak katılan Üçer, “Gerek ülkemizde gerekse uluslararası arenada Müslümanların ayrılıklarından faydalanmak isteyenlerle nasıl mücadele vereceğiz, bunu bilmeliyiz” diyerek sözlerini noktaladı. Konferansın ardından Diyanet-Sen Şube Başkanı Selami Tarcan ve yönetimi, İl Müftülüğü önünde bin adet aşure dağıttı. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ