KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Doğalgaz borusu patladı, dershane boşaltıldı
Doğalgaz borusu patladı, dershane boşaltıldı
Güncel
07 Aralık 2011 Çarşamba 12:35
  • 6925
  • 5

Doğalgaz borusu patladı, dershane boşaltıldı

Hacı Hasan Mahallesi’nde İZGAZ’dan izin almadan yol yapım çalışması yapan iş makinesi, doğalgaz borusunu patlattı. Dershane öğrencileri büyük panik yaşadı

Hacı Hasan Mahallesi Çamlık Sokak'ta bulunan Fem Dershanesi`nde sabah saatlerinde gergin dakikalar yaşandı. İzmit Belediyesi adına kaldırım yenileme çalışmaları yapan müteahhit firma ekipleri, İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü`nün iş makinesini sokağa gönderdi. Recep Ş.`nin kullandığı iş makinesi, yolu kazmak isterken yanlışlıkla doğalgaz borusunu patlattı. Borunun patlamasının ardından çevreye bir anda doğalgaz kokusu yayılınca çevrede büyük panik yaşandı.
 

İKİ ÖĞRENCİ BAYILDI
Sokaktaki işyeri sahipleri dükkanlarını kapatırken, hemen yanında bulunan ve yaklaşık 500 öğrencisi olan FEM Dershanesi, hemen boşlatıldı. Bir anda dershanede panik havası yaşandı. Öğrenciler korkuyla dershaneyi boşlatmak isteyince olanlar oldu. Biri epilepsi hastası olduğu öğrenilen iki öğrenci yaşanan gerginlik nedeniyle baygınlık geçirdi. Baygınlık geçiren öğrenciler için hemen dershane önüne ambulans ekibi istendi.
 

GAZI KESTİLER
Kısa sürede olay yerine gelen ambulans ekibi iki öğrenciye müdahale etti. Kaçağın olduğu bölgede polisler de geniş önlem alarak sokağa giriş-çıkışı yasakladı. Olay yerine İZGAZ ve itfaiye ekipleri de sevk edildi. İZGAZ ekiplerinin gazı kesmesiyle birlikte herkes derin bir nefes alırken, borunun tamiri için hemen çalışmalar başladı. Bu sırada boruyu patlatan iş makinesinin sürücüsü Recep Ş.`de polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Olayla ilgili çok sayıda kişinin ifadesine başvurulurken, polis soruşturma da başlattı.
 

İZGAZ`A BİLDİRİLMEDİ
Olay hakkında açıklama yapan İZGAZ, sokakta kazı çalışması yapılacağının kendilerine bildirilmediği belirtti. Açıklamada, “Dershanenin önünde yapılan kazı esnasında İZGAZ'a ait 32 milimetre çapında servis hattına hasar verilmiş. Ekiplerimiz kısa süre sonra hattan gaz çıkışını durdurdu. Tüm güvenlik tedbirleri alındı ve etkilenen binalar kontrollü olarak boşaltıldı. Kazı, ilgili yönetmeliklerin aksine İZGAZ'a bildirilmemiştir” ifadelerine yer verildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ