KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Doğalgazlı otobüs kül oldu
Doğalgazlı otobüs kül oldu
Güncel
07 Aralık 2012 Cuma 09:23
  • 5183
  • 7

Doğalgazlı otobüs kül oldu

Büyükşehir Belediyesi’ne ait doğalgazla çalışan yolcu otobüsü Umuttepe yolunda bir anda alev aldı. Otobüsteki 4 yolcunun kısa sürede araçtan inmesi ise olası bir faciayı önledi
İzmit Umuttepe yolunda doğalgazla çalışan bir halk otobüsü yanarak kül oldu. Otobüsün doğalgazla çalışması nedeniyle büyük bir faciadan dönüldü. Alınan bilgiye göre; Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından İtalya`dan satın alınan doğalgazlı halk otobüsü, Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü yolu Üçtepeler mevkiinde birden alev aldı. 4 yolcusıyla birlikte seyir halinde olan otobüs şoförü yangını erken fark ettti ve aracı durdurarak yangın tüpüyle müdahale etti.
 
BİR ANDA ALEV ALDI
Ancak otobüsün doğalgazlı olması ve yoğun rüzgar nedeniyle yangının bir türlü söndürülememesi nedeniyle olay yerine çok sayıda itfaiye ile jandarma ekibi sevk edildi. Öte yandan yanan otobüsten inen yolcular otobüsün patlamasından korkarak olay yerinden kaçarken, jandarma ekipleri de olay yerinde kaçan yolcuları aradı. 
 
OTOBÜS KULLANILMAZ HALE GELDİ
Yanan otobüse müdahale eden itfiaye ekipleri yaklaşık yarım saatlik bir çalışma sonucu yangını söndürürken, otobüs neredeyse tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi. Patlama olasılığına karşı trafiğe kapatılan yol yaklaşık yarım saatlik aradan sonra tekrara açılırken, yetkililer doğalgazlı otobüsün yanma sebebini araştırıyor.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ