KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Doktorsuz hastane
Doktorsuz hastane
Güncel
25 Kasım 2012 Pazar 12:16
  • 3947
  • 9

Doktorsuz hastane

Kandıra Devlet Hastanesi’ndeki uzman doktor açığı 5’e yükseldi. Hastanede ne dahiliye doktoru var ne de çocuk doktoru

Kandıra ilimizin en güzel, en sakin ilçelerinden biri. Karadeniz kıyısındaki sahil beldeleriyle turizm merkezi olma yolunda hızla ilerleyen Kandıra ne yazık ki geri kalmışlık konusunda da başı çekiyor. Kandıra`nın eğitim ve sağlık alanında yaşadığı sorunlar bir türlü aşılamıyor. Özellikle sağlık alanında çekilen sıkıntı son günlerde had safhaya ulaşmış durumda. Kandıralı kendisine bakacak doktor bulamıyor.

 
5 UZMAN DOKTOR YOK
M. Kazım Dinç Kandıra Devlet Hastanesi`ndeki doktor sorunu yıllardır bir türlü çözümlenemedi. Hastane yönetimi bu konuda büyük çaba sarfetse de doktor açığı kapanacağı yerde giderek büyüyor. En çok hastası bulunan dahiliye, göğüs hastalıkları, enfeksiyon ve anestezi uzmanının ardından son olarak çocuk doktoru Nazan Abak istifa etti ve gitti. Hastanede uzman doktor açığı 5`e yükseldi.
 
SÖZ VERMİŞTİ AMA... 
AKP Kocaeli Milletvekili Fikri Işık Kandıra`yı ziyaretinde hastaneye de uğramış, başhekim Adil Kurban`dan brifing almıştı. Doktorların iş yoğunluğu nedeniyle Kandıra`da durmak istemediğini söyleyen ve doktor eksikliğinden dert yanan Kurban, Işık`tan yardım istemişti. Fikri Işık da Kandıra`ya 5 uzman doktor sözü vermişti. Ancak bırakın 5 doktorun gelmesini eldeki mevcutlar da gitti.
 
ŞİMDİ NE OLACAK?
Kış mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte dahiliye ve göğüs hastalıkları uzmanlarına ihtiyaç bir kat daha artarken, Kandıralılar mecburen onca yolu tepip İzmit`e gelmek zorunda kalacak. Nüfusunun çok büyük bir bölümü köylerde yaşayan Kandıralılar git-gel yollarda perişan olacak. Çocuk doktorunun olmaması ise bu mevsimde ciddi sorun doğuracak. Kandıralılar acil çözüm bekliyor.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ