KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
Dolandırıcı değilim
Dolandırıcı değilim
Güncel
18 Eylül 2010 Cumartesi 16:30
  • 8309
  • 27

Dolandırıcı değilim

Kocaelispor’u dolandırmaktan meydan dayağı yiyerek kenti terk eden Fuat Donay şok açıklamalarda bulundu. Menajer Özkan Doğan vasıtasıyla Kocaelispor ile ilgilendiğini dile getiren Donay, dolandırıcı olmadığını ifade etti

Reklam parası olduğunu biliyordu
KEV Sefa Sirmen Tesisleri`nde tekme tkokat dövülen Fuat Donay yaşanan olaylarla ilgili olarak kendi gerçeklerini anlattı. Tesislere getirdiği paraların reklam parası olduğunu Muammer Çelik`in de bildiğini belirten Donay, “Futbocular ve tesis çalışanlarına moral olması adına o paraları gösterdim. Beni bunun için Muammer Çelik zorladı. Aslında olumsuz gelişmeler hesapları incelemeye başladığımızda başlamıştı”dedi.


Para istedi vermedim

Kocaelispor Kulübü Başkanı Muammer Çelik`in kendisinden para istediğini ancak para vermediği için gerilimin yükseldiğini dile getiren Donay, “Kocaelispor`da önce mali tabloyu görmek istiyorduk. Bu nedenle uzman arkadaşlarımız çalışmalarına başladı. Bursaspor`da yıllarca görev yapan Metin Oruçoğlu`nu getirdim hesapları inceletmek için. İşleri olduğu için hesapları tam olarak inleyemedi ve geri dönmek durumunda kaldı”şeklinde konuştu.


Yangın tüpünden ceza aldım

Ticari yaşamında sıkıntılı günler yaşadığını da dile getiren Fuat Donay kendisinin dolandırıcı olmadığını iddia etti. 1994 yılında yangın söndürme tüpüyle ilgili olarak bir dava gördüğünü ve 99 yılında bu suçtan ceza yattığını vurguladı. Hakkında 711 çek kullanma suçunda davalar gördüğü ve hepsinden beraat ettiğini belirten Donay, “Hakkımda hiçbir hüküm kesilmedi. Dolandırıcıkla suçlanıyorum ama ben bunu kabul etmiyorum”dedi.


Arabayı kendisi gönderdi

Başkan Muammer Çelik`in 41 KS 815 plakalı arabasını kendisinin Manisa`ya gönderdiğini iddia eden Donay, “Ev ve işyerlerine haciz geliyormuş, bu nedenle arabasına icra işlemi yapılmaması için bana gönderdi. Arabası bu nedenle Manisa`da duruyordu. Lescon firması tarafından haciz işlemi yapılmış arabayı kurtarmak için sende kalsın dedi. Bende bunu kabul ettim. Daha sonra arası tutarında benden para istedi ancak ben vermedim.


Olanlar oldu

Olayın yaşandığı gün tesislere geldiğinde Muammer Çelik`in kendisiyle konuşmak için odaya geçtiklerini belirten Donay, “Ödenmesi gereken paralar konusu açıldı. Bu konu üzerinde tartışırken birden bağırmaya başladı. Odadan dışarıya çıktığımızda bu adam sahtekar, dolandırıcı diye bağırınca, orada bulunan taraftarlar üzerime yürüdü. Arka kapıdan çıktım, Muammer Çelik yine bu adam sahtekar diye bağırıyordu. Daha sonra olanlar oldu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ