KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Dolandırıldılar mı?
Dolandırıldılar mı?
Güncel
17 Aralık 2010 Cuma 08:59
  • 4421
  • 6

Dolandırıldılar mı?

Gündoğdu Kalıcı Konutları’nda bulunan fatura ödeme merkezinin sahibi kayıp, elektriği ve suyu kesilen vatandaşlar isyanda

Gündoğdu Kalıcı Konutları`nda bulunan Gün Işığı Ticaret Merkezi`nin içerisinde faaliyet gösteren Muharrem Kekezoğlu`nun sahibi olduğu Sonik Online Fatura Ödeme Merkezi`ne faturalarını yatıran vatandaşlar, iş yeri sahibinin faturalarını işleme girmediğini ve dolandırıldıklarını iddia etti. Yaklaşık dört ay önce açılan merkezin kapılarına kilit vuran Kekezoğlu`nun bir haftadır kayıp olduğu ileri sürülüyor. Suç duyurusunda bulunmak için imza toplamaya başlayan vatandaşlar Tepecik Mahalle Muhtarı Cemal Güneşen`den yardım istedi. Güneşen, iş yeri sahibi bir kaç gün içerisinde gelmezse suç duyurusunda bulunacaklarını kaydetti.
 

FATURALARI ÖDENMEDİ
İddialara göre olay şöyle gelişti: Yaklaşık 4 ay önce açılan Sonik Online`a ilk zamanlarda birçok vatandaş elektrik, doğalgaz, su gibi faturalarını yatırdı. Ancak faturalarının ödenmediğini öğrenen vatandaşlar hemen soluğu işyerinde aldı. İşyeri sahibi Kekezoğlu ile görüşen vatandaşlar sıkıştırma sonrasında ya paralarını geri aldı ya da bir şekilde faturaları ödendi. Ancak 1,5 aydır faturalarını buraya yatırdıkları halde elektriği ve doğalgazı kesilen üniversite öğrencilerinin de aralarında bulunduğu 45 kişinin faturaları ödenmedi. Bunun üzerine işyerine giden vatandaşlar ödeme merkezinin kapalı olduğunu görünce çılgına döndü ve hemen Kekezoğlu`nu aradı.
 

ELEKTRİĞİ, SUYU KESİLDİ
Kekezoğlu, faturalarının neden yatırılmadığını soran vatandaşlara “Ödeyeceğim, sistemde sıkıntı var” dedi. Ancak çok sayıda kişinin faturası hala ödenmedi. Bu skandal üzerine muhtar Cemal Güneşen`den yardım isteyen vatandaşlar imza kampanyası başlattı. Güneşen, konuyla ilgili “Yaklaşık bir buçuk aydır fatura ödeme merkeziyle ilgili sıkıntılar yaşadık. Çok sayıda kişi gelip bizlerden yardımcı olmamızı istedi. Birçok üniversite öğrencisinin elektrik, su veya doğalgazı kapandı. Bizler de kendilerinden imza aldık. İşyeri sahibiyle görüştüğümüzde bize ödeyeceğini söyledi. Birkaç gün daha bekleyeceğiz, eğer herhangi bir gelişme olmazsa suç duyurusunda bulunacağız” açıklamasında bulundu.
 

ÖĞRENCİLER MAĞDUR OLDU
KOÜ`de İnşaat Mühendisliği`nde okuyan ve 4 arkadaşıyla Gündoğdu Kalıcı Konutları`nda kalan Mehmet Ali Serbest ise şunları söyledi: “İlk açıldığında faturalarımızı buraya yatırdık. Ancak aradan geçen sürede faturalarımızın ödenmediğini gördük. Hemen işyeri sahibine gittik ve durumu anlattık. O da bize ‘sistemde arıza var, yarın gelin` dedi ve diğer gün tekrardan gittik. O gün bizim elektrik ve su faturamızı ödedi. Ama birçok arkadaşımız bu fatura merkezi nedeniyle mağduriyet yaşadı. Elektrik ve suyu kapanan arkadaşlarımız var.” İşyeri sahibi Kekezoğlu`nun telefonunun kapalı olduğu öğrenildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ