KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
Don Kişot Pet Men’a karşı
Don Kişot Pet Men’a karşı
Güncel
23 Ekim 2009 Cuma 14:56
  • 686
  • 0

Don Kişot Pet Men’a karşı

Çevre bilincini ön plana çıkaran Don Kişot Pit Men’e karşı oyun çocuklardan büyük ilgi gördü

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları`nın “Don Kişot Pet Men`a karşı” adlı çocuk oyunu ilk gösterimini yaptı. Şehir Tiyatroları`nın minik izleyicileri, Don Kişot ve yardımcısı Sanço`nun çevre düşmanı Pet Men`e karşı verdiği mücadeleyi büyük bir ilgiyle izledi.
 

BÜYÜK SAHNE DOLDU
Aynı zamanda sezonun ilk çocuk oyunu olan “Don Kişot Pet Men`e karşı” adlı oyun SDKM Büyük Sahne`de perde açtı. Oyunu ilköğretim okullarında eğitim gören öğrenciler izledi. Öğrencilerin yoğun ilgisi nedeniyle SDKM Büyük Sahne`nin tüm koltukları doldu.
 

DON KİŞOT PET MEN`E KARŞI
Oyunda Don Kişot ve yardımcısı Sanço Panço bu defa yel değirmenleri yerine çevreyi kirleten pet şişelere ve diğer çevre düşmanlarına karşı savaştı. Danslar ve gölge tiyatrosu ile süslenen oyunda Pet Men`i dev bir maket canlandırdı. Çocuklar yaklaşık bir saat süren oyunda eğlenirken bir yandan da çevre bilincine yönelik önemli mesajlar aldı. Minikler beğenilerini alkışlarıyla gösterdi.
 

EBRU KARA YÖNETTİ
Oyunun sonunda sahneye yönetmen Ebru Kara davet edilerek çiçek verildi. Oyunda Don Kişot`u Cemal Aldıç, Sanço Panço`yu  Levent Muratoğlu canlandırdı. Oyunda ayrıca Şehir Tiyatroları`nın başarılı oyuncularından Aytek Mete Elgün, Destan Batmaz, Tekin Mehmet Ezgütekin, Utku Oğuz, Ahsen Gül Ever ve Işık Öztorun rol aldı.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ