KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
DP sorunları serbest kürsüde konuştu
DP sorunları serbest kürsüde konuştu
Güncel
28 Aralık 2012 Cuma 10:46
  • 866
  • 1

DP sorunları serbest kürsüde konuştu

Demokrat Parti’nin bu haftaki kahvaltılı toplantısında serbes kürsü uygulaması başladı. Serbest kürsüde tüm partililer gördükleri kent sorunlarını tartıştılar

Demokrat Partililer her perşembe olduğu gibi bu perşembe de ‘Demokrat Çorba Kahvaltısı` için Kent Sofrası'nda bir araya geldiler. İlk defa bu hafta gerçekleştirdikleri serbest kürsü uygulaması ile katılımcılar, kentin gözlemledikleri sorunlarını dile getirdiler. Yoğun katılımın gözlendiği etkinlikte bu hafta başlatılan ve bundan sonra da devam ettirilmesi planlanan serbest kürsü uygulaması ile mahalle temsilcileri, yaşadıkları yerlerin sorunlarını dile getirerek çözüm için ilk adımı attılar. 

 

KENTİN HUZURU 
Demokrat Parti Kocaeli İl Başkanı Levent Yağız, serbest kürsü uygulaması ile her hafta dile getirilen sorunların muhatabını bularak perşembe kahvaltısına davet etmeyi ve sorunlara birlikte çözüm üretmeyi, bu şekilde gerçekleştirecekleri yapıcı muhalefet ile öncelikle kentin huzurunu ve refahını sağlamayı planladıklarını söyledi. 
 

SORUNLAR MASAYA YATIRILDI
Serbest kürsü gündeminde ilk hafta, kentteki hava kirliliği, Kavanium`da yaşanan ulaşım sorunu, Kuruçeşme`de çöplerin toplanma sorunu, Arslanbey'de su ihtiyacı karşılanmayan yerlerden İSU'nun su-atık parası alması, Balaban'da yaşanan alt yapı sorunu, Yahyakaptan Mahallesi'nde sokak köpekleri konusunda mahalle sakinlerinin zor durumda kalıyor olması masaya yatırıldı. 
 

YOLCULAR ZOR DURUMDA
Pazı partililer ise şehir içindeki bazı duraklarda otobüs bekleyen yolcuların sığınabileceği bir durak kabininin olmaması ve yolcuların zor durumda kalması, Umuttepe'nin ulaşım sorunu, Kentin trafik planlamasının yeterli olmamasından dolayı kentte sürekli yaşanan trafik sorunu, Kartepe yolunun yıllardır bitmiyor olması, İzmit'te özellikle Gündoğdu Mahallesi'nde bazı evlerden kanallara ve derelere akan lağım sularının olması, Yahya Kaptan Işıkları Projesi'nin hala bitmemiş olması gibi sorunları dile getirdi. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ