KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
Yarpaş’ta ücretlere 150 TL zam
Yarpaş’ta ücretlere 150 TL zam
Güncel
12 Nisan 2010 Pazartesi 16:21
  • 3561
  • 9

Yarpaş’ta ücretlere 150 TL zam

Belediye-İş Sendikası Kocaeli 2 Nolu Şube ile Yarpaş arasında sürdürülen toplu sözleşme görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı.

Körfez Belediyesi`nin yan kuruluşu olan Yarpaş A.Ş.`de artık yüzler gülüyor. Belediye-İş Sendikası Kocaeli 2 Nolu Şube`nin örgütlü olduğu Yarpaş A.Ş.`de Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı. 2010-2011 yıllarını kapsayan Tolu İş Sözleşmesi kapsamında işçilerin maaşlarına sorumluluk zammı, yol ücreti, koku parası da dahil 2010 yılı için birinci 6 ay yüzde 10-19, ikinci 6 ay yüzde 15-23 arasında, 2011 yılı için ise enflasyon oranında artış sağlandı. 63 maddelik sözleşmeyle 1100 TL olan maaşlar, ortalama 1250 TL`ye yükseltilmiş oldu.

İMZALANDI
Toplu İş Sözleşmesi Körfez Belediye Meclisi Salonu`nda dün düzenlenen törenle imza altın alındı. Törene Körfez Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Şendoğan ve Musa Yüksel, Yarpaş Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İsmail Baran, Belediye-İş Sendikası Kocaeli 2 Nolu Şube Başkanı Osman Şar, yardımcısı Ersin Çöpoğlu, şube yönetim kurulu üyeleri ve işçiler katıldı. İmza töreninde bir konuşma yapan Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, Yarpaş`ın uzun süre gündemi meşgul ettiğini belirterek şunları kaydetti;

SIKINTILAR VAR
“Yarpaş`ın sıkıntıları var. Bu sıkıntılar bir ilçe belediyesini zorlayacak boyutta. Uzun zamandır ödemeler konusunda sıkıntı yaşatmamaya çalışıyoruz. Olaya sadece maaş gözüyle bakmamak lazım. Sosyal haklarda da ciddi artışlar sağlandı. Türkiye şartlarında iyi bir sözleşme imzalıyoruz. Yaşadığımız ekonomik sıkıntıları sizlere yansıtmamaya çalışıyoruz. 2010 yılında sizlerden başımızı dik tutacak performans bekliyoruz” dedi.

600 TL PROMOSYON
Pehlivan, maaşların önümüzdeki 4 yılda Vakıflar Bankası`ndan alınacağını ve bankanın tüm çalışanlara hafta sonuna kadar promosyon olarak 600`er TL yatıracağı müjdesini verdi. Şube başkanı Osman Şar da yaptığı açıklamada gerek Yarpaş`ta gerekse belediyede iş barışını sağlama ve korumada başkan Yunus Pehlivan`ın göstermiş olduğu duyarlılığa teşekkür etti. Şar, iyi bir sözleşmeye imza attıklarını söyleyerek, işçilere hayırlı olmasını temenni etti.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ