KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
Dün paralıydı bugün bedava
Dün paralıydı bugün bedava
Güncel
11 Kasım 2010 Perşembe 11:29
  • 2047
  • 1

Dün paralıydı bugün bedava

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre Kurban Bayramı süresinde toplu taşıma araçları ücretsiz olacak.

Büyükşehir Belediyesi`nin dün yaptığı açıklamada Kurban bayramı süresinde önceki yıllarda yapılan ücretsiz ulaşım yerinde sadece yüzde elli indirim yapılacağı belirtilmişti. Bugün ise Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, bayramda ulaşımın ücretsiz olacağını açıkladı. Başkan Karaosmanoğlu, 4 günlük Kurban Bayramı`nda belediyeye ait tüm ulaşım araç ve otoparklarının ücretsiz hizmet vereceğini bildirdi.


4 GÜN ÜCRETSİZ ULAŞIM

Başkan Karaosmanoğlu, dini bayramların kutsal günler olduğunu ve vatandaşların sevdiklerini ziyaret ettiklerini hatırlattı. Bundan önceki tüm bayramlarda ücretsiz ulaşım sağladıklarını ve vatandaşları sevdikleriyle buluşturduklarını söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Bu Bayramda da Kocaelili hemşerilerimiz Kocaeli Büyükşehir Belediyesi araçlarından ücretsiz ulaşım imkânı bulacak” dedi.


MEZARLIKLARA RİNG SEFERLERİ

Vatandaşların kabir ziyaretleri için mezarlıklara ücretsiz seferler koyuldu. Otobüsler, 08.00–16.00 arası her saat başı Batı Terminali`nden Asri Mezarlık ile Bağçeşme`ye kalkacak. Halkevi`nden kalkacak iki ayrı otobüs de Asri Mezarlık ve Bağçeşme Mezarlığı`na ring sistemiyle sürekli olarak sefer düzenleyecek. Bu uygulama da bayram süresince geçerli olacak.


OTOPARKLAR DA ÜCRETSİZ

Öte yandan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bazı hizmetlerini de ücretsiz verecek. Büyükşehir Belediyesi, parkomatlı otoparklarda da bayram boyunca ücret alınmayacak. Bayram ziyaretleri için şehir içine gelen tüm vatandaşlar rahatça otoparkları kullanabilecekler. Bunun yanında buz paten pisti de bedava hizmet verecek.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ