KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8610 TL
  • 6.4617 TL
  • 7.3392 TL
Kocaeli Zirve
Dünden bugüne Eğitim-İş
Dünden bugüne Eğitim-İş
Güncel
24 Aralık 2011 Cumartesi 18:47
  • 919
  • 0

Dünden bugüne Eğitim-İş

Eğitim-İş Sendikası Kocaeli Şubesi, ‘Dünden Bugüne Eğitim-İş’ isimli kahvaltılı programda, sendikanın kurucuları ve sendikayı ayakta tutan üyeleriyle bir araya geldi

Eğitim-İş Sendikası Kocaeli Şubesi, dün anlamlı bir etkinliğe imza attı. Şube başkanı Bilal Şener, ‘Dünden Bugüne Eğitim-İş` adlı programda eski ve yeni üyeleri bir araya getirdi. Sekapark Özsar Restaurant`ta  gerçekleşen kahvaltılı buluşmada, 1990 yılında sendikayı kuran ve o dönemlerde başkanlık yapan CHP İl Sekreteri emekli öğretmen Cihat Altunyuva ile emekli öğretmen Makbule Özak, sendikanın üyeleriyle bir araya geldi. Altınyuva ve Özak, sendikayı nasıl kurduklarını anlattı.

 

 

FRANSA`YI KINADI
Çok sayıda eğitimcinin ailece katıldığı kahvaltıda konuşan şube başkanı Şener, genel gündemi değerlendirdi. Şener, konuşmasına Maraş Katliamı`nı anarak başladı ve şöyle devam etti: “Bu olayların karanlıkta kalmış yönlerinin aydınlatılması Türkiye`de gerçek demokrasinin yerleşmesini ve gelişmesini de sağlayacaktır. Öte yandan Fransa tarafından oylanan utanç verici yasayı da kınıyoruz. Bu kararı tanımıyoruz.

 

 

KUBİLAY`I DA ANDILAR
Fransız hükümetinin ortaya koyduğu bu sorumsuzca tavır Fransız halkının ulusal onurunu da yerle bir edecektir. Ayrıca, 1930 yılında cumhuriyete karşı ayaklanan gericiler, öğretmen asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay`ı bekçi Hasan ve Şevki`yi şehit etmişlerdir. Şehitlerimizi şükranla anıyoruz.” Konuşmanın ardından üyeler türküler eşliğinde kahvaltılarını ederek, samimi sohbetler gerçekleştirdi.
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ