KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7285 TL
  • 6.3568 TL
  • 6.9518 TL
Kocaeli Zirve
Sendikalar harekete geçti
Sendikalar harekete geçti
Kocaelispor
08 Nisan 2010 Perşembe 16:34
  • 1996
  • 2

Sendikalar harekete geçti

Türkiye Enerji Su ve Gaz İşçileri Sendikası (TES-İŞ) Adapazarı Şube Başkanlığı yönetim kurulu adına TES-İş Sendikası Şube Sekreteri İrfan Kabaloğlu, Kocaelispor için herkes el ele Eski günlere’ dedi

TEMSİLCİLER KATILDI
Kocaelispor için sendika hareketlerinin başlamasının ardından dün TES-İş Sendikası tarafından Kocaelispor`a sahip çıkma kararı alındı. Türk-İş Sendikası Merkez Binası`nda yapılan toplantıya TES-İş Sendikası Şube Sekreteri İrfan Kabaloğlu, Türk Metal Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Yakup Yıldız, Türk-İş Sendikası 1. Bölge Temsilcisi Adnan Uyar, TES-İş Sendikası Eğitim Sekreteri Soner Gülsün, TES-İş Sendikası Baş temsilcisi (SEDAŞ) Yaşar Çakmak, TES-İş Sendikası Baş Temcilcisi (DSİ) Ramis Özdil, TES-İş Sendikası (DSİ) temsilcisi Ateş Demiröz katıldı.

KOCAELİSPOR GERİ GİTTİ
Türk-İş Sendikası binasında yapılan toplantıya TES-İş Sendikası Şube Sekreteri İrfan Kabaloğlu, Kocaelispor için başlatılan yardım kampanyasına Sendikası olarak olumlu cevap verdi. Kabaloğlu, Kocaelispor`un zor günler geçirdiği şu günlerde SEDAŞ; İZAYDAŞ ve DSİ çalışanları olarak üzüntü duyduklarını dile getirdi. Kocaelispor`un ülkemizin çok önemli kulüplerinden biri olduğuna dikkat çeken Kabaloğlu, “Kocaelispor, Türk sporuna çok değerler katmış, kentimizi tanıtarak kentimizin öne çıkmasının öncülüğünü yapmıştır. Geçmiş yıllara baktığımızda kentimiz her açıdan gelişmiş fakat Kocaelispor`umuz tam tersine geri gitmiştir”dedi.

KATKI KOYACAĞIZ
Kocaeli kentinde yaşayan her kesim için Kocaelispor`un çok önemli olduğuna dikkat çeken Kabaloğlu, “Başka takımları tutabiliriz. Başka kentlerden göç etmiş olabiliriz, fakat ilk önce yaşadığımız kente karşı sorumluluğumuzun olduğunu unutmamalıyız. Kentlilik bilinciyle Kocaelispor`umuza sahip çıkarak artık önümüze bakmalıyız. Yönetimler gelir gider asil olan Kocaelispor`dur. Bu bilinçle kentimizin işçilerini, sanayicilerini, Esnafını, siyasilerini, sivil toplum örgütlerini Kocaelispor`umuza sahip çıkmaya çağırıyoruz. SEDAŞ; İZAYDAŞ ve DSİ çalışanları bizler her ay düzenli olarak ekonomik katkı koyacağız. Damlaya damlaya göl olura inanarak yaşasın Kocaelispor diyorum”dedi.

YILDIZ: KENETLENME ZAMANI
Türk-İş 1.Bölge temcilciliği binasında yapılan basın açıklamasında söz alan Türk Metal Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Yakup Yıldız, “Bizim için Kocaelispor büyük önem taşıyor. Kocaelispor büyük bir markadır. Bunu herkes biliyor. İstense bu marka satılabilir. Fakat bunu yapılmasını istemiyoruz. Kocaelispor, Kocaeli kentinin takımı ve sembolüdür, markasıdır. Kocaelispor`a şuanda kimse sahip çıkmıyor. Biz sendikacılar olarak sahiplendik. Bir şeyler yapmak istiyoruz. Buradaki Sanayi kuruluşları ve diğerleri de Kocaelispor`umuza sahip çıkmalı. Kocaelispor`u eski günlerini getirmek için büyük bir mücadele veriyoruz”dedi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ