KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Dünya Engelliler Günü kutlandı
Dünya Engelliler Günü kutlandı
Güncel
05 Aralık 2012 Çarşamba 09:48
  • 886
  • 0

Dünya Engelliler Günü kutlandı

Karamürsel’de 3 Aralık Dünya Engelliler Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı

Karamürsel Belediyesi ve Karamürsel Özel Sevinç Annem Rehabilitasyon merkezi tarafından Karamürsel Belediyesi Kültür Merkezinde de etkinlik gerçekleştirildi. Programda öğrenciler tarafından dans gösterileri yapıldı, engelli öğrenciler ve  tema gönüllüleriyle birlikte resim yarışması gerçekleştirildi ve şarkılar söylendi. Engelli ve engelsiz öğrencilerin buluştuğu etkinliğe katılan Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım öğrencilerle yakından ilgilendi.

 
EKSİKLERİMİZİ BİLDİRİN
Bugünün özel bir gün olduğunu belirten Yıldırım şunları söyledi: “Özel çocuklarımız ve insanlarımızın özel gününü kutlamak adına bu etkinliğe katılanlara teşekkür ederim. Bizler görev yaptığımız süre içinde sizlerin üzüntü ve sıkıntılarını paylaşmak adına girişimlerde bulunuyoruz. Tabi ki eksiklerimiz var. Sizler bizim eksiklerimizi gidermemize yardımcı olacaksınız. Vatandaşlarımızın fiziksel koşullarını iyileştirmek adına çalışırken sorunlar yaşayabiliriz. Bizim gözümüzden kaçanları sizlerin bize ulaştırmasını istiyoruz.” 
 
ÖDÜLLER VERİLDİ
Katılımcılardan eksiklerin kendilerine iletilmesi için okulları ve rehabilitasyon merkezlerini kullanabileceklerini söyleyen Yıldırım`ın ardından programda öğrenciler dans gösterilerinde bulundu. Ardından Ressam Armağan Yıldız, Emine Sönmez, Nermin Toker  ve Zeynep Deniz Gümüş`ün de katılımlarıyla gerçekleşen resim yarışmasında dereceye girenlere Karamürsel Kaymakamı Celil Ateşoğlu tarafından ödülleri verildi.
 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ