KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8316 TL
  • 6.5108 TL
  • 7.5663 TL
Kocaeli Zirve
Öğrenciler buza gidecek
Öğrenciler buza gidecek
Güncel
22 Nisan 2010 Perşembe 16:03
  • 2539
  • 0

Öğrenciler buza gidecek

''Okuldan Buza'' projesi kapsamında 8 bin öğrenci buz pistiyle tanışacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Olimpik Buz Spor Salonu`nun ev sahipliği yapacağı projede 8 bin ilköğretim öğrencisinin buz sporlarıyla tanıştırılması hedefleniyor. Büyükşehir Kağıtspor`un teknik hazırlıklarını yürüttüğü, eğitmen ve ulaşım için araç sağladığı projeyi Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Buz Paten Federasyonu destekliyor. Günde 200, haftada 1000 ve 8 haftada 8000 öğrencinin buz sporlarıyla tanıştırılmasının hedeflendiği proje ikinci dönem sonuna kadar tamamlanacak.

5 EĞİTMEN GÖREVLİ
İlköğretim öğrencilerine buz sporlarının tanıtılması ve sevdirilmesinin amaçlandığı proje kapsamında 5 eğitmen görevlendirdi. Büyükşehir Kağıtspor buz pateni antrenörlerinden Betül Çelik`in koordinatörlük görevini üstlendiği projede eğitmen olarak Ece Ongül, Burçin Çevik, Çağla Sevgili ve Ali Demirboğa görev alıyor. İlk etapta Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yapılarak buza gelmek isteyen okullar belirleniyor.

HER SEANSTA 40 ÖĞRENCİ

İlköğretim okulları 4-5 sınıflarından 40 kişilik gruplar halinde otobüslerle okullarından alınan öğrenciler, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Olimpik Buz Sporları Salonu`na getiriliyor. Görevlilerden önce patenlerini alan küçük öğrenciler daha sonra buza geçerek eğitmenler gözetiminde buzda kayma tekniğini öğrenmeye çalışıyor. Her seansta 40`ı aşkın küçük öğrenci yaklaşık bir saat buzda kalıyor.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ