KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
e-HDi motor ilk kez Citroen C5’le Türkiye’de
e-HDi motor ilk kez Citroen C5’le Türkiye’de
Güncel
30 Aralık 2010 Perşembe 13:23
  • 1651
  • 0

e-HDi motor ilk kez Citroen C5’le Türkiye’de

2010 yılında ototmobil severlerle buluşmaya devam eden Citroen C5’ler zarif dokunuşlarla fark yaratıyor

2008 yılının başında gerçekleştirilen lansmanından bugüne kadar başarılı satış adetlerine ulaşan ve kendi segmentinde 2010 yılının ilk 9 ayında 3. sırada bulunan Citroen C5; estetik ve teknolojiyi içinde barındıran yenilenmiş modeliyle yeniden vitrine çıktı. MCP otomatikleştirilmiş 6 ileri şanzımanlı e-HDi mikro-hibrid teknolojisine sahip ilk Citroen araç olan C5 satışa sunuluyor.

ÇARPICI ÖZELLİK
C5 serisinde; 1.6 litre dizel ve benzinli, 2.0 litre dizel motor seçenekleri düz, otomatik ve MCP şanzımanlarla birlikte sunuluyor. Citroen C5`in özgün karakterine dokunulmadan, ön farlarının hemen altına yerleştirilen LED gündüz sürüş farları araca çarpıcı bir özellik kazandırıyor. Çift fonksiyonlu ve direksiyona duyarlı Xenon farlar ile viraj aydınlatması gibi önceden bulunan tüm fonksiyonlar ise yine varlığını koruyor.

YENİ BİR DOKUNUŞ
Kendi segmentinde en başarılı modellerden biri olarak görülen Citroen C5`in stili zarif dokunuşlarla daha da geliştirildi. Citroen C5`de teknik açıdan da dikkat çeken iki önemli yenilik var. İlki; MCP ve parçacık filtreli HDi 110 dizel motorla ikinci nesil Stop & Start sistemi donanımlı e-HDi micro-hybrid teknolojisi. Bu teknoloji sayesinde sürüş konforuna ek olarak daha düşük yakıt tüketimi, kirletici gaz ve CO2 emisyonlarında ciddi oranda azalma sağlandı.

TURBA MOTOR
İkinci yenilik ise; 6 ileri tam otomatik şanzımana sahip 156 Hp benzinli turbo motor. Citroen C5; tüketicileri serideki birçok modelde kullanılacak olan yeni e-HDi mikro-hibrid teknolojisiyle tanıştırıyor. Bu teknoloji ilk etapta; partikül filtreli HDi 110 dizel motor, direksiyon altından elektronik olarak kumanda edilen MCP ve düşük yuvarlanma dirençli lastiklerle birlikte kullanılıyor.

CAZİP KAMPANYA
Citroen`in kentimizdeki temsilcisi Özdağ Otomotiv`de fiyatlar ve kampanyalarda oldukça cazip. Tüm ticari ve binek araçlarda 4 ay erteleme fırsatıyla birlikte 10 bin lira ve 20 bin lira arası ödemeler sıfır faizle taksit imkanı da sunuluyor. Citroen`ler üstün özellikleriyle tüketicinin ilgisini çekerken, ekonomik anlamda kendi sınıfındaki araçlar arasında da fark yaratıyor.

ÖZDAĞ FARKIYLA
Birbirinden şık ve kaliteli Citroen`lerden bir tanesine sahip olmak isteyen otomobil severlerin, Yenişehir Mahallesi Demokrasi Caddesi Yeni Yahya Kaptan yolu İzmit/Kocaeli adresine gitmeleri yada 0 262 311 73 73 nolu telefonları aramaları yeterli. Yepyeni fiyatlar ve bu cazip kampanyalardan faydalanmak isteyenlerin acele etmeleri gerekiyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ