KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Eczacı ve doktorlar adliyeye sevk edilecek
Eczacı ve doktorlar adliyeye sevk edilecek
Güncel
15 Aralık 2011 Perşembe 08:55
  • 1540
  • 0

Eczacı ve doktorlar adliyeye sevk edilecek

Reçetede usulsüzlük yaparak devleti 1 milyon TL dolandırdıkları iddia edilen ikisi doktor, biri eczacı 6 zanlının bugün adliyeye sevk edilmesi bekleniyor

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Mali Büro ekipleri, önceki gün sabah saatlerinde Karamürsel başta olmak üzere İstanbul, Sakarya, Yalova, Bursa, Ankara ve Muğla`da eş zamanlı baskınlar düzenlenmişti. Karamürsel`de bulunan Pınarbaşı Eczanesi`nin sahibi ve yanında çalışanların, 2009 yılında kendilerinden ilaç alan kişilerin kimlik bilgileriyle sahte reçeteler düzenleyip devleti zarara uğrattıkları iddia edilmişti.
 

İFADELERİ ALINIYOR
Yaklaşık iki yıldır devam eden soruşturma sonunda önceki gün şok baskın yapan polis ekipleri, Karamürsel Belediyesi`nin bağımsız meclis üyesi ve Pınarbaşı Eczanesi`nin sahibi Ayşe Banu P. ve yanında çalışan Sadettin K. ile Ömür K., Karamürsel 1 Nolu Sağlık Ocağı`nda görevli doktor Nihat Y., Karamürsel`den tayinle İstanbul`a giden doktor Mahmut R. ve hastane çalışanı Arzu E. gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan zanlıların ifadelerinin alınmasına dün başlandı.
 

ADLİYEYE SEVK EDİLECEKLER
Dosya kapsamında aralarında çok sayıda doktor, eczacı, eczane çalışanları, hastane çalışanları, ilaç mümessillerinin ise önceki gün ifadelerinin alınmasına başlandı. Akşam saatlerine kadar süren ifadelerin ardından zanlılar cumhuriyet savcısının talimatıyla serbest bırakıldı. Gözaltında tutulan ve ifadeleri alınmaya başlanan diğer 6 zanlının ise ifadelerinin alınmasına devam ediliyor. 6 zanlının işlemlerinin tamamlanmasının ardından bugün adliyeye sevk edileceği öğrenildi.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ