KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Eczacılar dertlerini başkana anlattı
Eczacılar dertlerini başkana anlattı
Güncel
24 Aralık 2011 Cumartesi 18:44
  • 989
  • 0

Eczacılar dertlerini başkana anlattı

Kocaeli Eczacılar Odası Başkanı Usta ile yönetimi, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu ziyaret ederek, sıkıntılarını paylaştı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Eczacılar Odası Başkanı Sinan Usta ile yönetimini kabul etti. Bir dönem ara verdikten sonra yeniden oda başkanlığına seçilen Usta, başkan Karaosmanoğlu`na Kocaeli genelinde eczacılık alanında yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Başkan Karaosmanoğlu, eczacılığın tıp alanında çok önemli birimlerden biri olduğunu söyledi.

 

 

422 ECZANE VAR
Usta, Türkiye genelinde 24 bin, Kocaeli`nde ise 422 eczane bulunduğunu, kentimizde odaya kayıtlı 497 eczacının yer aldığını söyledi. Usta, ülke genelinde 10 yıl önce 7 olan eczacılık fakültelerinin sayısının bugün 19 olduğuna da değinerek, klinik eczacılığın geliştirilmesi gerektiğini vurguladı. Başkan Karaosmanoğlu`na yaşanan sıkıntıları da aktaran Usta, sorunların giderilmesi için çözüm önerilerini aktradı.
 

 

 

ÖNERİLERE AÇIĞIZ
Her gece Kocaeli engelinde 20 nöbetçi eczane bulunduğu bilgisini aktaran oda başkanı Usta, halkın akılcı ilaç kullanımı noktasında bilinçlendirilmesi gerektiğine de değindi.  Usta ile yönetimine yeni görevlerine başarılar dileyen Başkan Karaosmanoğlu, “Eczacılık, tıpta çok önemli bir birimdir. Eczacılar odası da, yaptığı çalışmalarla yönetimlerin önünü açmalıdır. Size her zaman kapımız açık. Tüm görüş ve önerilerinize bir iletebilirsiniz” dedi.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ