KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Eczacılar Odası ‘kota’ iddialarını yalanladı
Eczacılar Odası ‘kota’ iddialarını yalanladı
Güncel
04 Eylül 2009 Cuma 16:56
  • 1280
  • 7

Eczacılar Odası ‘kota’ iddialarını yalanladı

31. Bölge Kocaeli Eczacılar Odası Başkanı Üzeyir Korkmaz, 'kota’ iddialarını yalanladı, 'İlaç alımında zorluk değil kolaylık geliyor’ dedi

31. Bölge Kocaeli Eczacılar Odası'nın iş yeri hekimlerinin reçetelerine kota getirerek hastaların ilaçlarını istediği eczaneden değil de kotası dolmamış eczanelerden almasını şart koşmaya hazırlandığı iddialarına oda başkanı Üzeyir Korkmaz'dan yanıt geldi. İddiaların tamamen asılsız olduğunu söyleyen Korkmaz, “Bu bizim kararımız değil. SGK ile Türk Eczaneler Birliği arasında imzalanan bir protokol gereğidir' dedi.

KOLAYLIK GELECEK

Korkmaz, şöyle devam etti: “Burada kuyruklarına bastığımız eczacı meslektaşlarımız bu dedikoduyu yayıyor. Uygulamada hiçbir sıkıntı yok. Yeni uygulama 1 Ekim'de başlayacak. Bu uygulamada hastaların ilaç alımlarında zorluklar değil, tam tersi kolaylıklar sağlanıyor. Reçete toplayanların önüne geçmek içindir bu kanun. Kanunsuz hiçbir uygulama yapımmıyor.'

KONGRE KARARI ALINDI

Öte yandan Sinan Usta'nın başkanlık görevini bırakmasından sonra geçen haziran ayında olağanüstü kongreye giden 31. Bölge Kocaeli Eczacılar Odası Başkanlığı'na, 2003-2005 tarihleri arasında başkanlık yapan Kullar Eczanesi'nin sahibi Üzeyir Korkmaz seçilmişti.

Önceki gün toplanan oda yönetimi olağan kongre kararı aldı. Mevcut başkan Üzeyir Korkmaz, yeniden aday olup olmayacağı konusunda henüz karar vermediğini söyledi.

4 EKİM'DE SEÇİM VAR

Oda başkanı Üzeyir Korkmaz, olağan kongrenin 25 Eylül  Cuma günü saat 13.00'te oda merkezinde yapılacağını, çoğunluk sağlanamadığı taktirde 3 Ekim'e erteleneceğini, seçimlerinde de 4 Ekim'de gerçekleştirileceğini belirtti. İlimizde 450 eczane bulunuyor. 488 üyenin oy kulanma hakkının bulunduğu kongrede 7 kişilik yönetim, 3 denetim, 5 haysiyet divanı ve 6 üst kurul delegesi seçilecek.


Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ