KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0963 TL
  • 6.8043 TL
  • 7.7242 TL
Kocaeli Zirve
Efe Tur’un çalışanı engelli vatandaşa ‘Efe’lenmiş..!
Efe Tur’un çalışanı engelli vatandaşa ‘Efe’lenmiş..!
Güncel
20 Aralık 2012 Perşembe 12:00
  • 3535
  • 7

Efe Tur’un çalışanı engelli vatandaşa ‘Efe’lenmiş..!

Kurumsal olmak, büyük olmak, ‘Ben kurumsal oldum, büyük oldum’ demekle olmuyor. Aynı Efe Tur’da olduğu gibi.
Efe Tur`la ilgili çok sayıda şikayet alıyoruz. İnsanın olduğu yerde hatalar da,eksikler de olur; bunun bilincindeyiz. Bunun için her vatandaştan gelen şikayeti yüzde 100 doğru kabul edip ‘bunu yazalım` diye bir kuralımız yok. Hiç bir firmaya olmadığı gibi Efe Tur`a karşı da bir önyargımız yok. 
Ama bu aladığımız şikayet öyle yenilir yutulur cinsten değil. Bize telefonla ulaşan engelli bir vatandaşın, Efe Tur`da yaşadıkları gerçekten çok yaralayıcı. 
Ailesi Bursa`da yaşadığı için her hafta sonu Efe Tur`la Bursa`ya giden Yusuf Berker Yıldırım`ın iddialarına göre; Yıldırım, geçtiğimiz cuma günü 16.40 otobüsü için Efe Tur`un Karamürsel`deki yazıhanesinden bilet alıyor ve bekleme başlıyor. Otobüs gecikince, soğukta beklemekten bıkan yolcular, Efe Tur`un çalışanlarına otobüsün ne zaman geleceğini soruyor. Bir çalışan gelen otobüsün şoförünü arıyıp bilgi alıyor. Yolculara da otobüsün yolda olduğunu, bir süre sonra geleceğini söylüyor. Bunun üzerine Yusuf Berker Yıldırım, “Otobüs nereden geliyor, şu an nerede?” diye soru soruyor. 
Bu soru üzerine ise Efe Tur`un elemanı Yıldırım`ı tersleyerek, “Rusya`dan geliyor. Seni ayağımın altına alıp döverim” yanıtını veriyor ve iddialara göre  sonrasında da Yıldırım`ı itiyor. 
Engelli olan ve yakın zamanda protez ameliyatı geçiren Yusuf Berker Yıldırım bu davranış üzerine oldukça üzülüyor ve durumu Efe Tur Müşteri Hizmetleri`ne bildiriyor. Kendisine hakaret edildiğini ve itildiğini söylüyor. Bir zaman sonra müşteri hizmetleri kendisini arayarak özür diliyor ve o çalışana ihtar verildiğini söylüyor. 
Hepsi bu kadar. 
Karamürsel yazıhanesine çok yakın bir yerde oturduğunu ve her hafta oradan bilet alıp yolculuk yaptığını belirten Yıldırım, “Engelliyim ve yeni protez ameliyatı geçirdim. Ben o kişiye ihtar verildiğine de inanmıyorum. Hoş ihtar verince ne oluyor? Olay çözülüyor mu? Olayı geçiştiriyorlar. Bana doğru düzgün bilgi vermiyorlar. Her hafta aynı yerden bilet alıyorum. Beni iten kişiyle yüz yüze geldiğimde, yine aynı davranışları göstermeyeceğinin garantisini bana kim verebilir? Efe Tur`un üst düzey yöneticilerinin bu durumdan haberdar olduğunu düşünmüyorum. Onların bu soruna el atmasını istiyorum” diyor.  
 
Dileriz Efe Tur artık kendisine bir çeki düzen verir yoksa büyük bir prestij kaybı yaşayacak.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ