KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7500 TL
  • 6.4956 TL
  • 7.3104 TL
Kocaeli Zirve
Efe: Kocaeli bu yıl da ilk sırada!
Efe: Kocaeli bu yıl da ilk sırada!
Güncel
26 Aralık 2012 Çarşamba 15:00
  • 1461
  • 1

Efe: Kocaeli bu yıl da ilk sırada!

Körfez Ticaret Odası’nın 2012 yılının son meclis toplantısında konuşan başkan Efe, Kocaeli’nin yüzde 92,5'lik vergi tahsilat oranıyla bu yıl da ilk sırada olduğunu söyledi

Körfez Ticaret Odası (KTO), 2012 yılının son meclis toplantısını gerçekleştirdi. KTO Meclis Salonu'nda yapılan toplantıyı Osman Çalık yönetirken yardımcılığını ise Vahit Eryılmaz ve Hamit Akbulut yaptı. KTO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Efe, ay içerisinde gerçekleşen faaliyetlerle ilgili konuşmasında “Kocaeli, yüzde 92,5'lik vergi tahsilat oranıyla bu yıl da ilk sırada. Genel bütçe gelirlerinde, 37.3 milyar lira tahakkuk, 33.1 milyar lira tahsilat gerçekleştiren Kocaeli, vergi gelirlerinde 35.4 milyar lira tahakkuk, 32.7 milyar lira da tahsilat yaptı” dedi. 

 
KTO`DA ZAM YOK
KTO meclis toplantısının devamında 2013 yılı bütçe taslağı görüşüldü ve oy birliğiyle kabul edildi. KTO`da 2013 yılında üye aidatları ve diğer bütün kalemlerde zam yapılmayacağının açıklandığı toplantıda 2013 yılı bütçesi 1 milyon lira olarak belirlendi. Yönetim kurulu başkanı Mustafa Efe, konuşmasında 1 Ocak 2013 tarihinde hayata geçecek olan İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası`na da değinerek, şirketleri yasanın getirdiği yenilikler ve değşiklikler hakkında bilgi sahibi olmaları, kendilerini ona göre hazırlamaları hususunda uyardı. 
 
DENGE SAĞLANDI
Son dönemdeki ekonomik gelişmelere de eğilen başkan Efe, “Kasım ayı sonu itibariyle cari açık yıllık 52 milyar dolar seviyesine geriledi ve önemli ölçüde kontrol altına alındı. Enflasyon ise kasım ayı sonunda yüzde 6`ya geriledi ve cari açık ile enflasyon kontrol altına alındı, ekonomide dengelenme sağlandı. Bu dengelenmenin ödülü de Türkiye`nin kredi notunun 18 yıl aradan sonra yeniden yatırım yapılabilir ülke seviyesine çıkarılması oldu. Böylece ülkemiz son 10 yıldır ekonomide sağladığı iyileştirme ve normalleştirmenin karşılığını geç de olsa almış oldu” dedi. 
 
YENİ YILLLARINI KUTLADI
Toplantı sonrasında KTO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Efe, 2013 yılının tüm üyeler için bol kazanç getirmesini dileyerek, “2012 yılını acı-tatlı hatıralarla geride bırakırken, 2013 yılında dünyadaki 10 büyük ekonomi arasına girme hedefine bir adım daha yaklaşıldığı, ekonomik istikrarın artarak devam ettiği bir yıl umuduyla sağlıklı, mutlu, huzur dolu bir yaşam temenni eder, işlerinizde başarılar dilerim” sözleriyle konuşmasını tamamladı.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ