KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
Çaycı istedi, lokal kapatıldı
Çaycı istedi, lokal kapatıldı
Güncel
08 Nisan 2010 Perşembe 08:38
  • 2839
  • 3

Çaycı istedi, lokal kapatıldı

Çaycı istedi, İzmit Sebze Meyve Hali’nin lokali kapatıldı. Büyükşehir Belediyesi lokali büro olarak kiralanmak üzere ihaleye çıkardı ancak ihaleye katılan olmadı

Büyükşehir Belediyesi`ne ait İzmit Sebze Meyve Hali`nde bulunan KOMESKOM Derneği`ne ait 35 yıllık lokal kapatıldı ve büro olarak kiralanmak üzere ihaleye çıkardı. Esnaf lokallerini kapatılarak, büroya dönüştürmek isteyen Büyükşehir Belediyesi`ne tepkili. Halde, çay ocağı işleten Hasan Yüksel`in, kimsenin kendisinden çay içmediğini gerekçe göstererek açtığı dava sonucunda, mahkeme Yüksel`in lehine karar verdi ve lokal 3 ay önce kapatıldı.
 

HAL ESNAFI TEPKİLİ
Bu trajikomik durum karşısında Büyükşehir Belediyesi ise, lokali büro olarak kiralanması için ihaleye çıkardı. 60`a yakın esnafın bulunduğu halde, bir çaycının açtığı davayla, lokal kapatılmış oldu. Bu durum hal esnafını çileden çıkardı. Esnaf lokallerinin tekrar açılmasını istiyor. Esnaflar adına açıklamalarda bulunan Kocaeli Sebze Meyve Komisyoncu ve Tüccarları Derneği(KOMESKOM) Başkanı Hüseyin Balkaya, şunları söyledi:
 

ELİMİZDEN ALDILAR
“Çay ocağı işletmecisi Hasan Yüksel, ‘lokal bedava çay dağıttığı için kimse benden çay içmiyor` diyerek lokali mahkemeye verdi. Mahkeme çaycı Hasan Yüksel`in lehine sonuçlandı ve 3 ay önce 35 yıllık lokalimiz elimizden alındı. Büyükşehir Belediyesi, bir çaycı yüzünden, bu kadar esnafı yok sayıyor. Esnaflarımızın bir sürü sorunu var. Eskiden bu sorunları lokalimizde toplantılar yaparak çözüyorduk.
 

İHALEYE KATILIM YOK
Toplantı yapacak yerimiz dahi kalmadı. Milletvekilleri, bakanlar geldiğinde lokalimizde ağırlıyorduk. Federasyon başkanımız gelse, nerede ağırlayacağız bilmiyorum. Yetkililere şikayetimizi ilettik fakat ilgilenen olmadı. Halka açık bir lokalin kapatılıp büroya çevrilmesi çok ilginç. Hayatımda ilk defa böyle bir şeyle karşılaştım. Lokal dün büro olarak aylık kira bedeli 300 TL+KDV`den 3 yıllığına ihaleye çıkarıldı, fakat ihaleye katılan olmadı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ