KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Eğitim-Sen yürüyecek
Eğitim-Sen yürüyecek
Güncel
21 Kasım 2012 Çarşamba 15:14
  • 1043
  • 3

Eğitim-Sen yürüyecek

Eğitim-Sen, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde hakları için yürüyüş düzenleyecek ve taleplerini kamuoyuyla paylaşacak

Eğitim-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Veysel Kaplan, yaklaşan 24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili ö bir basın açıklaması yaptı. Sendika binasında gerçekleşen açıklamada sendika yöneticileri de hazır bulundu. AKP iktidarını eleştirerek sözlerine başlayan başkan Kaplan, 24 Kasım Cumartesi günü saat 14.00`de Belediye İş Hanı önünde toplanarak Sabri Yalım Parkı`na kadar yürüyerek taleplerini duyuracaklarını belirtti.

 
HAKLARIMIZ ORTADAN KALKTI
Yüz binlerce eğitim emekçisinin sosyal ve ekonomik sorunlarının çözülmesi yönünde herhangi bir adım atılmadığını ifade eden Kaplan, “10 yıllık AKP iktidarı döneminde eğitim emekçilerinin çalışma koşullarında ve özlük haklarında bırakalım iyileştirme yapılmasını, var olan haklarımızı ortadan kaldıran bir dizi düzenleme hayata geçirildi” dedi.
 
ÜCRET ARTIŞI YAPILMADI
Açıklamasına devam eden başkan Kaplan şunları söyledi: “Performans değerlendirme ve angarya çalıştırma uygulamalarıyla öğretmenler, sınıfındaki öğrencisiyle ilgilenemeyecek duruma getirilmek isteniyor. ‘Kamuda eşit işe eşit ücret` ilkesini düzenleyen 666 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile öğretmenlere herhangi bir ücret artışı yapılmadı. 
 
HESAPLAR YAPILIYOR
AKP hükümeti kamuda yaşanan dönüşüm uygulamalarına paralel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu`nda yapılmak istenen değişikliklerle iş güvencemizi kaldırmanın ve bizleri göstereceğimiz bireysel performansa göre çalıştırmanın hesaplarını yapıyor.” Kaplan, iş yerlerinde bugün ve yarın kokart takma eylemi gerçekleştireceklerini, 24 Kasım Cumartesi günü ise taleplerini kamuoyuyla paylaşacaklarını açıkladı.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ