KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Eğitimin çıtasını MARKA desteğiyle yükselttiler
Eğitimin çıtasını MARKA desteğiyle yükselttiler
Güncel
Aktan Uslu
10 Temmuz 2019 Çarşamba 10:52
  • 781
  • 0

Eğitimin çıtasını MARKA desteğiyle yükselttiler

Gebze Tavşanlı’daki Çelikİhracatçıları Birliği Ali Nuri Çolakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne bilgisayarlı makine imalatıve kaynak atölyeleri MARKA desteğiyle kuruldu

Gebze’nin Tavşanlı Mahallesi’ndeki Çelikİhracatçıları Birliği Ali Nuri Çolakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne bilgisayarlı makine imalatıve kaynak atölyeleri kuruldu. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle yenilikçi üretim metotlarına uygun olarak atölye sayesinde eğitim niteliğinin çıtası yükselecek.

600 BİN TL TUTARINDA

Kısa adı MARKA olan Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın “İmalat Sanayiine Yönelik EğitiminGeliştirilmesi Mali Destek Programı” kapsamında okul tarafından hazırlanan,“Güçlü mesleki eğitim güçlü imalat sanayi” isimli projeye 600 bin lira hibe destek sağlandı. Çelik İhracatçıları Birliği Ali Nuri Çolakoğlu Mesleki ve Teknik AnadoluLisesi’ne CNC Torna ve CNC dik işleme merkezleri alındı. Kurulan atölyelerde öğrenciler aldıklarıeğitimler ile gerçek iş hayatındaki uygulamaları okulda yapabilme imkânına kavuştular.

YENİLİKÇİ ÜRETİM METOTLARI

Okul Müdürü Muharrem Karakoç konuya dair açıklamasında şunları kaydetti: “Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın desteği ile yenilikçi üretimmetotlarına uygun olarak okulumuza bir kaynak atölyesi ve bir bilgisayarlı makine imalatı atölyesikurulumu gerçekleştirdik. Öğrencilerimize kurulan atölyelerde CNC makinelerinin kullanımı ile kaynak eğitimlerini vermiş olduk.

İHTİYACA YANIT

Böylece öğrencilerimize iş dünyasının ihtiyaç duyduğu nitelikte eğitim verme imkânına kavuştuk. DoğuMarmara Kalkınma Ajansı’nın desteklediği proje kapsamında 5 öğretmen projenin iştirakçifirmalarından biri olan Tekiş Kalıp firmasında güncel bilgilerin anlatıldığı uygulamalı eğitimler aldı.

TEŞEKKÜR ETTİ

Proje kapsamında okulumuza bu büyük imkânı sağlayan Doğu Marmara Kalkınma Ajansı yetkililerine,bizlere güvenen ve desteğini esirgemeyen İMES Organize Sanayi Bölgesi’ne, Yılmaz Makine,Tekiş Kalıp, Üçaslar ve Tempa Pano’ya okulumuz adına teşekkür ediyoruz.”

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ