KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
Eğitimini tamamlayan Yunuslar tim oldu
Eğitimini tamamlayan Yunuslar tim oldu
Güncel
14 Aralık 2012 Cuma 16:40
  • 1876
  • 1

Eğitimini tamamlayan Yunuslar tim oldu

İl Emniyet Müdürlüğü Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne bağlı olan yunus ekipleri son eğitimlerini de alarak motosikletli tim olmaya hak kazandı

İl Emniyet Müdürlüğü Önleyici Hizmetler Şubesi`ne bağlı yunus ekibine girmek için yaklaşık 1,5 aydır eğitim alan 40 polis memuru motosikletli tim olmaya hak kazandı. Eğitmenler İbrahim Gencer, Çağatay Tekin, Mehmet Aslantaş ve Mustafa Akgün tarafından ilk olarak bir ay boyunca motosikletle ilgili pratik bir eğitim alan ekip, daha sonra da 15 günlük bir teorik eğitimden geçti. Polis memurlarının son dersleri ise İnterteks Fuar Alanı`nda gerçekleştirildi. 

 
NEFES KESTİ
Yunusların son dersini izlemeye, İl Emniyet Müdürü Hulusi Çelik ve emniyet müdür yardımcıları da geldi. 40 polis memuru emniyet müdürü Çelik`e aldıkları eğitimlerden birkaç örnek sunarken nefeslerin tutulduğu gösteri ise Türk Bayrağı`nın açılmasıyla son buldu. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan ve yunus timi olan ekipler, İzmit ve Gebze`de görev alacak. 
 
İYİ BİR İŞ ÇIKARDIK
Güzel bir iş yaptıklarını söyleyen başmüdür Çelik, “Bu yemeğin yenilebileceğini bizlere gösterdiniz. Bu ekiplerimiz, sadece devriye anlamında değil hukuk anlamında da eğitim alarak tamamen profesyonel bir kadro oldu. Yakın dövüş eğitimleri de alacak olan ekip, böylece halkımıza daha erken ve zamanında müdahale edebilecek. Bence iyi bir iş çıkardık” dedi. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ