KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Elektrik motorlu Renault Fluence Z.E. Ernaz’da
Elektrik motorlu Renault Fluence Z.E. Ernaz’da
Güncel
23 Aralık 2011 Cuma 16:09
  • 2565
  • 4

Elektrik motorlu Renault Fluence Z.E. Ernaz’da

Türkiye’de sadece beş bayide sergilenen Renault Fluence Z.E., Renault’un Kocaeli bayiliği olan Ernaz Otomotiv’de nisan ayında görücüye çıkacak

2012 yılının Nisan ayında tüm Türkiye`de görücüye çıkacak elektrikli Renault Fluence şimdiden müşterilerin ilgisini üzerine çekmiş durumda. Renault Fluence`nin elektrikli modeli inceleyen müşteriler siparişlerini vermeye başladı bile. Fluence Z.E.`nin tasarımı hem modern hem de yalın olmasının yanında Renault Fluence sadece elektrikle çalışıyor. Toplamda 180 kilometre yol alan araçta hiç benzin kullanılmıyor. Nisan ayında Ernaz Otomotiv`de beğeniye sunulacak olan otomobil fiyatı 60 bin TL`den başyacak.

 

 

YENİ SÜRÜŞ KEYFİ
Ernaz Otomotiv Satış Sorumlusu Ataykan Atay Renault ailesi olarak otomobilin herkesin yaşam tarzına ve beklentilerine uyum göstermesi gerektiğine inandıklarını ifade ederek, “Bu inanç bizi çevreye saygılı ‘Yaşanacak otomobiller` yapmaya yönlendirdi. Yenilikçi bir teknoloji işitilmez, hissedilmez, iz bırakmaz. Müşterilerimiz elektrikli yepyeni bir sürüş keyfi yaşayacak. Temiz ve sessiz motoruyla vites değiştirmesiz direk aktarma sistemiyle çalışan araç, hızlanmalar net, sarsıntısız ve her durumda sürüş keyfini yeniden yaratan benzersiz bir otomobil” dedi.

 

 

60 BİN TL`DEN BAŞLIYOR
Atay, “Evde wall-box ile standart şarjla ya da kamuya açık ve ya özel alanlardaki prizle şarj edilebilen Renault Fluence, toplam 8 saatte şarj olabiliyor. Fluence`nin teknik özellikleri ise şöyle; elektrik  motor tipi senkron motor, maksimum güç 70 kw., maksimumu tork 226 nm, toplam 398 volt, maksimum hız 135 km. 60 bin TL`den başlayan fiyatlarla Nisan ayında satışa sunulacak ancak elektrikle çalışan Renault Fluence`yi görenler şimdiden siparişlerini vermeye başladı bile” diye konuştu.

Meltem TÖRÜN

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ