KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7285 TL
  • 6.3568 TL
  • 6.9518 TL
Kocaeli Zirve
Emek Gençliği, sınavsız üniversite için imza topluyor
Emek Gençliği, sınavsız üniversite için imza topluyor
Güncel
01 Nisan 2010 Perşembe 17:17
  • 917
  • 0

Emek Gençliği, sınavsız üniversite için imza topluyor

Emek Gençliği Liseliler Grubu dershanelerin tekeline bırakılan üniversite hakları, parasız eğitim ve sınavsız üniversite için imza topluyor

Emek Gençliği Liseliler Grubu, parasız, bilimsel, demokratik eğitim ve sınavsız üniversite için Sabri Yalım Parkı`nda basın açıklaması gerçekleştirerek başlattıkları imza kampanyasının duyurusun yaptı. Basın açıklamasında parasız eğitim ve sınavsız üinversite mücadelesine devam edeceklerini belirten liseli gençler adına basın açıklamasını Ayşegül Sağlam gerçekleştirdi.

BENCİL BİREYLER YETİŞİYOR
Sağlam “Bu sistem bizi liselerden başlayarak rekabetçi, birbirinin omzuna basarak yükselmeye çalışan, bencil bireyler olarak yetiştirmeye çalışıyor. Gençliğimizin coşkusunu, yaratıcılığını önümüze koyduğu sınav kitapçıklarına, ezberci gerici ve içi boş ders müfredatlarına hapsediyor” şeklinde konuştu.

SÖZ HAKKIMIZ YOK
Dersanecilik sistemini de eleştiren Sağlam, şunları kaydetti; “Okullarımızda söz hakkımızı elimizden alıyorlar. Biz liseli gençleri, umutlarımızı teslim etmek zorunda bırakıldığımız dershanelerin zorunlu müşterisi haline getirdiler. Velilerimizin tonlarca parası da artık iyiden iyiye “devlet okulu” özelliğini yitiren okullara ve dershanelere aktarılıyor.

İMZA STANDI 3 GÜN AÇIK
Öğretmenlerimizle, velilerimizle birlikte ‘aidat vermiyoruz, eğitime ayrılan bütçenin arttırılmasını istiyoruz` diyeceğiz. ÖSS`nin kaldırılması, özel okul ve dershanelerin kapatılması için mücadele edeceğiz, kampanyalar yürüteceğiz.” Emek Gençliği, 3 gün Sabri Yalım Parkı`nda stant açarak imza toplamaya devam edecek.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ